Zmiany na rynku nieruchomości 2017

Reszta

Zmiany na rynku nieruchomości 2017

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

W 2017 roku są oczekiwane poważne zmiany na rynku nieruchomości! Do czego warto przygotować się Polakom?

Od dawna wiadomo, że rynek nieruchomości jest bardzo stabilny. Przez ostatnie parę lat widać, że niestety nie jest to prawdą. Nawet niewielkie zmiany na rynku nieruchomości mogą nieść poważne konsekwencje, nie wspominając już o dużych reformach, które planują się w 2017 roku.

W 2017 roku wejdzie w życie kolejny nowy stopień Rekomendacji S i według niej, jeżeli ktoś ma zaplanowany zakup mieszkania i w trakcie tego zapotrzebuje środków z kredytu hipotecznego - będzie musiał dostosować się do nowych zaostrzonych wymogów, które dotyczącą własnego wkładu finansowego.

W nowym 2017 roku stawki własnych wpłat niestety wzrosną z 15% obecnych do 20% od wartości domu czy mieszkania.

Według tego, osoby, które nie mogą pochwalić się dużymi oszczędnościami, zmierzą się z utrudnionym dostępem do kredytów, nawet nie patrząc na to, że banki na pewno zaoferują ubezpieczenia na brakującą kwotę.

Na pewno duże zmiany będą związane z ustawą o hipotecznym kredycie, która wprowadzi regulacje i uzupełnienia do unijnej dyrektywy o ochronie polskiego prawa kredytobiorców, tutaj wchodzą już w grę zmiany w kredytach. Planuje się całkowity zakaz kredytów walutowych (z wyjątkiem osób, które mają aktywa, bardzo dużo zarabiają lub większość dochodów mają w walucie – wtedy kredyt będzie udzielony w tej samej walucie).

Oprócz tego planują się zmiany w okresie spłaty kredytów. Ustawa da więcej czasu na zrezygnowanie i odstąpienie od umowy, ma to zabezpieczyć ludzi przed różnego rodzaju manipulacjami w reklamach.

2017 – ostatni pełny rok, w którym działa program ”Mieszkanie dla młodych”, który jest przewidziany do 30.09.2018. Ten program dopłat państwowych okazał się na tyle „dobry” dla Polaków, że w 2016 wydzielono połowę budżetu, zaplanowanego na nowy 2017 rok. Jednak już są przyjmowane wnioski na 2017 rok z „zamrożonych” środków Państwa.

Program ”Mieszkanie dla młodych”, który już wygasa zastąpi projekt „Mieszkanie Plus” - w kilkunastu miastach w Polsce będą do dyspozycji mieszkania do wynajęcia z możliwością nabycia w przyszlości prawa własności. Inwestycje ruszą w 2018 roku, a wynajęcie zacznie się w 2019, ale wnioski już będą zbierane w przyszłym roku.

Oprócz tego będą zmienione przepisy w szczegółach warunków technicznych w budowli domów.

Podatek od nieruchomości (budynków) pozostanie niezmieniony - 75 groszy za kwadratowy metr, a stawka podatku leśnego będzie obniżona o 17 groszy.

Narazie to tyle od finrada.pl o zmianach na rynku nieruchomości. Czekamy na wiadomości. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img