Złoty jest silniejszy. Co dalej? Rynek czeka na wieści...

Reszta

Złoty jest silniejszy. Co dalej? Rynek czeka na wieści...

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

W ciągu ostatnich kilku dni daje się utrzymywać kurs złotego na światowym rynku walutowym. Obecnie kurs polskiego złotego [PLN] do Euro [EUR] wynosi 4,3658, do dolara amerykańskiego [USD] 4,1005, a do franka szwajcarskiego [CHF] = 4,0705. W takiej sytuacji można powiedzieć tylko jedno - złoty staje się silniejszy, ale jakie są prognozy?

2017 rok dla Polski

Nie ma wątpliwości, że głównym wydarzeniem ostatnich kilku dni na rynkach finansowych było wystąpienie J. Yellen - Brexit'u. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia mediów, że proponowana forma jest podobna do tzw. "Twardego Brexit'u", co oznacza rezygnację z instytucji wspólnej i wprowadzenie restrykcyjnej, imigracyjnej polityki. Rynek zareagował bardzo szybko wzrostem brytyjskiego funta.

Tak się stało przez informacje o tym, że ostateczna forma umowy była realizowana wynikami głosowaia w miejscowym parlamencie, co otworzyło drogę do następujących omówień. Obecnie trudno jest przypisać do wielkich ruchów wpływu na GBP zł - wyjątkiem, oczywiście, jest podsumowanie GBP / PLN, który odnotował wzrost z około 4,95 zł do 5,06 zł. Na dzień dzisiejszy bardzo trudno jest zmienić położenie spirali na rynku, a za ostatnie dni stosunek PLN złotego do GBP funtu wzrósł z 4,95 zł 5,04 PLN.

Warto zauważyć jeszcze tutaj wczorajszy komentarz prezydenta Stanów Zjednoczonych D. Trumpa, który powiedział, że silny dolar zmniejsza potencjał do konkurowania z Chinami. Spadek dolara pozwolił złotemu osiągąć poziom 4,10 USD/PLN. Zdaniem ekspertów, taki kurs może trwać co najmniej kilka tygodni.

Zdaniem wielu analityków i ekonomistów kursu walutowego, to jest bardzo trudna kwestia utrzymania kursu złotego. Po to jest bardzo możliwa zmiana na gorsze. Dlaczego? Wszyscy analitycy wspominają wprowadzenie reform obiecanych przez rząd: rodzinny program 500+ i zmniejszenie wieku emerytalnego. Oczekuje się, że będzie jeszcze większy wzrost deficytu ZUS na kolejne 10 miliardów złotych (obecnie około 50 mld złotych). Dane dotyczące polskiej gospodarki po raz kolejny wywołują smutek. W ciągu ostatniego kwartału spadło tempo wzrostu PKB z 3,1% do 2,5%.

Podsumowując, można powiedzieć, że cała światowa gospodarka znajduje się obecnie w bardzo niestabilnej pozycji. Analitycy twierdzą, że w 2017 roku kurs złotego PLN do USD dolara amerykańskiego może dojść nawet do 5, ale rząd, bez wątpienia, nie zgadza się z takimi przewidywaniami. Zobaczymy, co będzie dalej. W tej chwili, przez ostatnie pare dni, złoty umocnił się nieznacznie, ale co będzie dalej - tajemnicza historia dla Polaków...

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img