Czy będzie w końcu bezwizowy wjazd do USA dla Polaków?

Reszta

Czy będzie w końcu bezwizowy wjazd do USA dla Polaków?

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w Chicago podczas spotkania. Donald Trump obiecywał Polakom, że kiedy wygra wybory to można oczewikać, że zniesie wizy dla Polaków. Obiecywał, że zrobi to w pierwszych 2 tygodniach swojego urzędowania. 3 lutego jest ten dzień na który wszyscy czekają, ale chyba tenpostulat nie zostanie zrealizowany, tak szybko..

Czemu Polacy chcą zniesienia wiz? Ponieważ nawet posiadanie tej wizy w paszporcie w ogóle nie gwarantuje wjazdu do USA. Jest to bardzo droga pieczątka, która niestety nie daje pewności, że da się zobaczyć amerykańską ziemię. Wiza jest potwierdzeniem, że wizowe podanie było rozpatrzone przez konsulat i tyle. Czyli posiadacz takiego dokumentu ma pozwolenie podróżować tylko do punktu granicznego (na granicy lądowej, w porcie lub na lotnisku) i już tam ubiegać się o zezwolenie na wjazd do państwa. Niestety teraz tak to wygląda. Od imigracyjnego urzędnika zależy, czy da się ostatecznie wjechać do Stanów, czy zawróci nas z powrotem... Od tej samej osoby zależy, jak długo może trwać pobyt w USA.

Według danych statystyk U.S. Census Bureau - amerykańskiego urzędu, jest więcej niż 9,2 mln osób pochodzenia polskiego, wśród 320 mln mieszkańców USA. Jest to 8 miejsce na liście największych grup etnicznych USA. Nic dziwnego, że każdy kandydat na prezydenta próbuje jakoś uśmiechnąć się, do tej grupy ludzi. Trump nie jest wyjątkiem.

Usłyszałem, że jak Trump zostanie prezydentem USA, to załatwi sprawę tak ważną dla Polaków. Stwierdziłem: będziemy trzymać Pana za słowo

- mówi Frank Spula - prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Jutro kończy się 2-tygodniowy termin i wiele wskazuje na to, że niestety, Trump obietnicy nie spełni. Nie tylko ze względu na mijający termin, a na spełnienie potrzebnej procedury.

Polacy często przekraczają terminy pobytu w Stanach znacznie ponad ustalony próg, więc, prawdę mówiąc, jesteśmy na czarnej liście państw i nie kwalifikujemy się do zniesienia wiz

– dodał.

Warto dodać, jak już doszło do rozmowy pomiędzy Dudą a Trumpem, to może spełnią się oczekiwane obietnice. Może nie tak szybko jakbyśmy tego chcieli, ale trzeba mieć nadzieje, że doczekamy się tych dni.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img