Ile zarabia się w Polsce? W którym województwie za naszą prace, zapłacą nam więcej?

Reszta

Ile zarabia się w Polsce? W którym województwie za naszą prace, zapłacą nam więcej?

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

W Polsce, pensja na najlepiej opłacanym stanowisku jest o 18 razy większa od wynagrodzenia na najniżej płatnej posadzie.

W różnych częściach Polski jest widoczny poważny kontrast w wypłatach. Tak, w niektórych województwach, na przykład, płacą o 20% więcej, ale wiadomo że wszystko zależy od samej firmy, jej wielkości, pochodzenia samego kapitału i tak dalej.

Według danych statystycznych o wynagrodzeniach: 200 000 Polaków z 500 różnych firm na terenie kraju, wykazano rozbieżności w pensjach, a najważniejszym czynnikiem decydującym jest, oczywiście, zajmowane stanowisko i doświadczenie. Średnio prezes zarabia, aż o 12 razy więcej od młodszego specjalisty, czyli od osoby z krótszym stażem, a starszy specjalista zarabia prawie dwukrotnie więcej od młodszego specjalisty, co potwierdza rolę doświadczenia.

Oprócz tego o wysokości wynagrodzenia decyduje pochodzenie firmy. Kadra zarządzająca jest bardzo dobrym przykładem. Wynagrodzenie polskiego prezesa stanowi tylko 65% wynagrodzenia zagranicznego prezesa.

Trochę mniejszą różnicą mogą pochwalić się dyrektorzy jednostek biznesowych. Tutaj osoby w polskich firmach zarabiają 77% tego, co zagraniczni koledzy. Zauważ te same stanowiska, te same obowiązki, a w firmach zagranicznych płacą lepiej!

Na wysokość wynagrodzenia wpływa nie tylko pochodzenie kapitału firmy, doświadczenie czy staż. Według badań, lepiej się opłaca praca w dużych firmach.

Najmniej zarabiają w firmach, w których jest zatrudniono od 200 osób do 1 000. W zależności od wykształcenia i doświadczenia średnio w takiej firmie pracownik może zarobić od 2 500 zł do 3 900 zł.

Najwięcej zarabiają pracownicy fizyczni w dużych firmach od 1 000 pracowników i więcej (2 800 zł – 5 000 zł). Różnica w wynagrodzeniach pomiędzy małymi i dużymi firmami jest mniej więcej 5 – 15%.

W jakich województwach zarabiają najwięcej? Gdzie najlepiej szukać pracy ?

Bez zaskoczenia najwyższe zarobki są w województwie mazowieckim. Drugim miejscem pod względem zarobków może pochwalić się województwo śląskie, które wyprzedziło w ostatnim roku województwo pomorskie, które jest na ostatnim miejscu na podium.

Wybierając miejsce, w którym chcemy zamieszkać i znaleźć pracę ,trzeba pamiętać że im wyższe zarobki tym ceny wszystkich produktów są droższe.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img