Po spotkaniu, z ministrami premier ma nowe plany

Reszta

Po spotkaniu, z ministrami premier ma nowe plany

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Beata Szydło w poniedziałek 6 lutego spotkała się, po raz ostatni w ramach przeglądu resortów z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem oraz ministrem środowiska Janem Szyszkiem. Celem tego spotkania było wyznaczenie nowych planów i kierunków działań na 2017 rok.

- Wszystko trzeba podsumować. Po konferencji, poinformujemy również państwa o wszystkich wnioskach, płynących z podsumowania - powiedziała Premier dziennikarzom po spotkaniu z ministrami Szyszką i Jurgielem.

- W niedalekiej przyszłości naszym głównym priorytetem jest praca nad Polityką Rolną po roku 2020 – to co dotyczy rolnictwa, oraz pytania związane ze środowiskiem – klimatyczna polityka, która będzie zgadzać się z interesem Polski. W ramach przeglądu resortów, to są nasze cele i priorytety na przyszłość.

Pan Jurgiel wytłumaczył, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi teraz powinno zająć się uzyskaniem większych dywidend sposobem łączenia spółek Skarbu Państwa w branży rolno-spożywczej, oraz analizą możliwości zmniejszenia kosztów funkcjonowania tych spółek. Od stycznia przyjmujemy spółki Skarbu Państwa, na przykład Państwową Spółkę Cukrową.

Minister Jurgiel powiedział, że ustawa dotycząca sprzedaży ziemi państwowej bardzo dobrze działa i rolnicy są na razie zadowoleni. Teraz przygotowywaliśmy nową ustawę o gospodarowaniu przestrzennej produkcji rolniczej, która da możliwość wprowadzenia nowych zasady zagospodarowania ziemią – chodzi tu o scalenie gruntów.

Moim zdaniem, celem naszej polityki rolnej jest najpierw stabilne zorganizowane rolnictwo. To jest podstawowy cel rolnej polityki każdego państwa - rolnictwo powinno być społecznie, ekonomicznie i ekologicznie stabilne, a wiejskie obszary powinny być miejscem godnym zamieszkania i wypoczynku ludzi. Dążymy do tego i powinniśmy to zrealizować w polityce rolnej im szybciej tym lepiej

- mówił.

W 2017 roku dokończymy reformę rolnych instytucji – zlikwidujemy Agencję Rynku Rolnego i Agencję Rolnych Nieruchomości w celach powstania jednej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co na pewno ułatwi życie rolnikom i osobom, zarządzającym własnym biznesem - tą ustawę rozpatrzymy w najbliższym czasie, gdyż chcemy zrealizować ten projekt w 2017 roku. Mamy szeroką florę i faunę, chronimy i martwimy się o nią. W niektórych obszarach, Europy występuje tylko 40% rodzimych gatunków zwierząt i roślin, to właśnie wyróżnia nas od innych państw. Dlatego też mamy obowiązek chronić Polską przyrodę i zarządzać państwem ekologicznie. O tym też zawsze pamiętamy

- zaznaczył minister Jurgiel.

Narazie to tyle od finrada.pl. Czekamy na rozwinięcie sytuacji. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img