Założenie strony internetowej - samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Reszta

Założenie strony internetowej - samodzielnie czy z pomocą fachowców?

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Przed założeniem własnej strony internetowej lub przed jej kupnem ważne jest, aby początkujący przedsiębiorca zorientował się, czy naprawdę jej potrzebuje. Jeśli tak, to jakie funkcje musi pełnić strona internetowa?

Jeżeli przedsiębiorca sprzedaje hurtowo tylko jeden lub dwa rodzaje towarów, nie ma potrzeby tworzenia strony internetowej. Jeżeli jednak przedsiębiorca sprzedaje wiele produktów lub usług i poszukuje partnerów do promowania swoich towarów w Internecie, własny sklep internetowy jest niezbędny.

Jakie funkcje może i powinna spełniać strona internetowa:

- wizytówka firmy;

- sklep internetowy;

- blog;

- strona informacyjna;

- platforma szkoleniowa.

W zależności od tego, jaką funkcję będzie pełnić strona internetowa, musisz zastanowić się, czy potrafisz ją stworzyć samodzielnie czy lepiej powierzyć to zadanie fachowcom?

Jeśli jest to platforma szkoleniowa lub sklep internetowy, jakość takiej strony powinna być bardzo wysoka. Witryna powinna działać stabilnie, ułatwić klientowi zakup, mieć dobry design i posiadać wersję mobilną. Jeśli nie jesteś programistą lub grafikiem, stworzenie takiej strony może być dla Ciebie trudne.

Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje strony internetowej-wizytówki lub bloga, to w tym wypadku wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz żeby się wyróżniała. Jeśli witryna ma wyróżniać się wśród innych i prezentować najwyższy poziom, lepiej ją kupić. Jeśli design nie jest najważniejszy - możesz zrobić ją sam.

Poniżej przedstawiamy 4 najczęściej popełniane błędy przez początkujących:

Wykorzystanie nieunikalnych treści

Dotyczy to wszelkich tekstów publikowanych na stronie, blogu, także zdjęć i filmików. Powtarzające się treści obniżają wartość strony. Wyszukiwarki mogą jej nie znajdować, albo wyświetlać ją użytkownikowi na samym końcu listy. Po drugie, autor treści może wnieść pozew, ponieważ treść na stronach internetowych jest chroniona prawem autorskim. Po trzecie, jeśli te same informacje są powielane w sieciach społecznościowych (konto firmowe na Facebooku i Instagramie), mogą zostać one zablokowane.

Próby zmuszenia użytkownika do podania swoich kontaktów

Często aby lepiej zapoznać się z ofertą lub cennikiem produktów na stronie, jej właściciel prosi nas o zarejestrowanie się lub podanie swoich danych kontaktowych. Zazwyczaj wymagane jest przynajmniej imię i adres mailowy. Takie praktyki często odstraszają klientów – 95% z nich opuści witrynę, a sprzedawca straci potencjalnego klienta.

EuARxpaVajzc6_o_APIAfKo1N7W7Qsmn.jpg

Brak cen na stronie internetowej

Z danych wynika, że nie więcej niż 5% użytkowników nawiązuje połączenie ze sprzedawcą, w przypadku, gdy nie są podane ceny, a nie więcej niż 25% użytkowników pyta o cenę. Oznacza to, że co najmniej 75% potencjalnych klientów rezygnuje z zakupu tylko dlatego, sprzedawca nie podał ceny produktu.

Nieczytelna lub zbyt neutralna strona

Zdarza nam się wejść na stronę, którą mamy ochotę od razu zamknąć ponieważ jest nieczytelna i przeładowana treścią. Błąd ten przy opracowywaniu strony popełniają często salony kosmetyczne czy sklepy internetowe sprzedające chińskie podróbki. Problem bywa też zupełnie odwrotny – czasem strona jest tak nijaka i monotonna, że staje się nudna dla użytkowników. Ten błąd jest typowy z kolei dla blogów pisarzy i sklepów internetowych.

Reasumując, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepiej jest założyć stronę internetową samodzielnie czy z pomocą fachowców. Wszystko zależy od specyfiki firmy, możliwości finansowych i przyszłych funkcji strony.

Masz pomysł na swój własny biznes, ale brakuje Ci pieniędzy? Nasi Partnerzy zaproponują Ci najlepsze oferty chwilówek – decyzję otrzymasz w kilka minut!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img