Tłusty Czwartek 2018: gdzie warto spróbować pączki

Reszta

Tłusty Czwartek 2018: gdzie warto spróbować pączki

19 Oct 2018 13:41:2425

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Zbliża się najsłodsze święto roku – mowa oczywiście o Tłustym Czwartku. Tradycyjnie obchodzimy to święto w ostatni czwartek przed Środą Popielcową i Wielkim Postem. Jest to ostatnia przed Wielkanocą okazja aby osłodzić sobie życie. Tradycja oddawania się słodkim przyjemnościom towarzyszy Polakom od kilku wieków, a same święto zawsze kojarzy się z pączkami i faworkami (inaczej chrustami). Według przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka, nie będzie mu się wiodło w dalszym życiu. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, teraz jednak najchętniej wybieramy z nadzieniem różanym. Tradycję objadania się pączkami zapoczątkowali starożytni Rzymianie – w ten sposób świętowali oni koniec zimy i wyrażali radość z powodu nadchodzącej wiosny.

Obecnie w Tłusty Czwartek pączki są sprzedawane wszędzie, a statystyka wskazuje, że pochłaniamy w ten dzień wspólnie ok. 100 milionów pulchnych, nadziewanych kulek. Przeciętny Polak zjada 2,5 pączka, a każdy z nich ma w sobie ok. 400 kalorii! W 2017 roku święto obchodziliśmy 23 lutego, w tym roku Tłusty Czwartek przypada na 8 lutego. Poniżej znajdziesz listę cukierni, które warto odwiedzić.

Warszawa:

Cukiernia Cieślikowski

Firma słynąca z dobrych wypieków, znajdująca się przy ulicy Grójeckiej 43, założona została przez ojca Andrzeja Cieślikowskiego. W ofercie znajduje się ponad sto różnych wypieków, do najbardziej popularnych należą: pączek, sernik, napoleonka, makowiec, babka drożdżowa. Prawdziwym hitem, nad którym pracował sztab cukierników, są również sprzedawane przez cały rok faworki!

Cukiernia Władysław Zagoździński

Zdecydowanie najsłynniejsza cukiernia Warszawy! O sobie cukiernia pisze tak: «Naszą specjalnością są pączki, pączki oraz ... pączki z marmoladą wieloowocową, z naturalnych składników, smażone na tradycyjnym smalcu, robione ręcznie według starej, sprawdzonej receptury Władysława Zagoździńskiego (założyciela cukierni w 1925 roku)».

Lukullus

W 2017 roku Gazeta Wyborcza wyznała pączki Lukullus za najlepsze w Warszawie! Nie dziwi nas ten fakt, bo nikt nie jest w stanie powstrzymać się przed spróbowaniem ciasta drożdżowego na maśle z Grajewa, bez sztucznych dodatków i konserwantów z konfiturą z róży damasceńskiej lub domowymi powidłami ze śliwek.

Kozak

8 lutego cukiernia Kozak zaprasza wszystkich wielbicieli pysznych pączków i chrupiących faworków od 7 rano do siebie w gości.

Kraków:

Cukiernia Wadowice

Firma działa od 1999 roku i słynie z Wadowickich Kremówek Papieskich. Co roku w Tłusty Czwartek Cukiernia Wadowice zmienia się w manufakturę wyrabiającą pączki, które powstają na bazie naturalnych składników. Pączki są formowane ręcznie z nadzieniem z domowej konfitury owocowej lub różanej, a na górze ozdobione cukrem pudrem lub naturalną czekoladą.

Cukiernia Hawełka

Na Rynku Głównym możemy znależć cukiernię Antoniego Hawełki. Polecamy przede wszystkim przepyszne pączki z cukrem pudrem, lukrem i skórką pomarańczową nadziewane konfiturą z dzikiej róży.

Cukiernia Starowicz

Cukiernia Andrzeja Starowicza nawiązuje do cukierniczych tradycji Kazimierza. Ich pączki są zdecydowanie większe od tradycyjnych i mają kilka smaków: z prawdziwą dziką różą, z adwokatem w czekoladzie oraz pieczone na ruszcie, ze śliwką węgierką i powidłem śliwkowym.

Życzymy, aby zawsze Wam się wiodło w życiu, o co swoimi ofertami kredytowymi zadbają nasi Partnerzy!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img