8 blędów, których nie popełniają bogaci ludzie

Reszta

8 blędów, których nie popełniają bogaci ludzie

19 Oct 2018 13:41:2425

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Codziennie trafiamy na artykuły i porady na temat tego jak stać się bogatym albo osiągnąć postawione sobie cele finansowe. Niestety, najczęściej podobne artykuły nie są napisane przez faktycznie „bogatych” ludzi. Często widzimy artykuły zatytuowane „Jak zarobić swój pierwszy milion”, nikt jednak nie zadaje sobie pytania czy ten milion jest nam w ogóle potrzebny, a jeżeli tak, to na co dokładnie? Czy istnieje konkretna kwota, która „wciąga nas na listę” bogatych ludzi?

Ludzie lubią pokazywać, że mają pieniądze, nawet gdy faktycznie nie posiadają ich zbyt wiele. Starają się pokazać z jak najlepszej strony kupując drogie samochody, gadżety z sektora „luxury”, jednocześnie codziennie oszczędzając na drobiazgach. Prawdą jest, że bogaci ludzie nie starają się wyglądać na majętnych. Kupując dobra materialne zależy im na uczynieniu życia wygodniejszym. Pamiętają też, że same pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy – nie oszczędzają na rzeczach, które przynoszą radość, nawet jeżeli trwa ona chwilę. Pino Pellegrino powiedział: „Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni”. Poniżej znajdziesz 8 błędów, które nie popełniają bogaci ludzie. Zapraszamy do lektury!

Pracować dla pieniędzy

Większość ludzi we współczesnym świecie pracuje dla pieniędzy. Naprawdę bogaci ludzie pracują dla samych siebie.
„Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość posiadanych pieniędzy” – T. Harv Eker.

Nie inwestować w siebie

„Najważniejsza inwestycją jakiej możesz dokonać jest inwestycja w samego siebie”.
Należy przestać czekać na okazję: warto pójść na seminarium lub warsztaty, przeczytać ciekawą książkę lub zapisać się na kursy. Inwestycji w siebie nigdy nie będziesz żałować. Zdobyte doświadczenie i wiedza staną się kluczem do nowych możliwości.

Kupować „tanie” rzeczy

Powszechnie znane jest powiedzenie, że skąpy dwa razy traci, ale mimo wszystko i tak za każdym razem popełniamy ten sam błąd. Lepiej zainwestować pieniądze w produkt wysokiej jakości – dla majętnych ludzi jest to oczywiste.

Czekać na emeryturę, żeby otrzymać „pieniądze i wolność”

Często mylnie zakładamy, że na emeryturze będziemy mieć wystarczająco dużo sił, chęci i pieniędzy na rozrywkę i relaks. Nie warto jednak czekać na odpowiedni moment, warto żyć teraz i tutaj. Może najlepszy czas właśnie nadszedł?

Brać kredyt hipoteczny

W XXI wieku istnieją miliony możliwości aby mieszkać w dowolnym mieście i kraju. Powstaje pytanie: po co ograniczać się miejscem zamieszkania, jeżeli życie daje nam tyle możliwości na poznanie nowego?

Kupować na raty

Nie ma nic złego w kupowaniu na raty. Problem pojawia się wtedy, kiedy człowiek nie umie zarządzać swoimi finansami i ma większe wydatki niż może sobie na to pozwolić.

Nie oszczędzać

Po prostu przypominamy o tym, że bogaci ludzie oszczędzają przynajmniej 10% swojej wypłaty :)

Starać się dopasowywać do innych

Chcąc osiągnąć sukces nie zwracaj uwagi na tych, którzy będą twierdzić, że nie dasz rady. Pamiętaj, że to twoje życie i twoje decyzje.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img