Test konsumencki: firma pożyczkowa Vivus

Reszta

Test konsumencki: firma pożyczkowa Vivus

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Dzisiaj zdecydowaliśmy się przeprowadzić test firmy, udzielające pożyczki pozabankowe. Wybór strony internetowej FinRada.pl padł na pożyczkodawcę Vivus.

Vivus - historia marki

Vivus Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na Polskim rynku istnieje od 24 kwietnia 2012 roku i jest uważany za największą instytucję oferującą pożyczki online. Należy do grupy finansowej 4financegroup, głównie skupiając się na rynku środkowoeuropejskim oraz skandynawskim. Pierwszy oddział powstał na Łotwie w 2008 roku, dalej firma rozwijała swoją działalność w krajach takich jak Dania, Finlandia, Litwa, Szwecja, Argentyna, Armenia, Bułgaria, Czechy, Gruzja, Rumunia i Hiszpania. Na chwilę obecną ich baza wynosi ponad 1 milion klientów, a miesięczną kwotę udzielonych pożyczek szacuje się na 80 milionów złotych. Portal swoją rozpoznawalność zawdzięcza licznym reklamom, na które wydał już ponad 26 milionów złotych. W ich ofercie znajdziemy dogodności takie jak pierwsza pożyczka za darmo, możliwość przedłużenia terminu spłaty, większa kwota o którą można się ubiegać przy drugiej i każdej kolejnej pożyczce, oraz dodatkowa gotówka za polecenie Vivusa znajomym. Prezesem firmy od 1 lipca 2012 roku jest grecki finansista Loukas Notopoulos. Vivus współpracuje z największymi centrami brokerskimi. W 2015 roku nawiązano współpracę ze spółką RUCH S.A., dzięki czemu pakiety pożyczkowe dostępne są w ponad dwóch tysiącach kioskach i salonikach prasowych RUCH.

Oferta Vivus

Vivus, jako jedna z nielicznych firm oferuje swoim klientom pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo, dzięki czemu z ich oferty korzystają miliony osób. Trzeba jednak pamiętać, że przedłużenie okresu spłaty wiąże się już z opłatami, dlatego aby pożyczka była całkowicie darmowa należy ją spłacić w terminie. Kwota o jaką możemy się ubiegać zaczyna się od 100zł a kończy na 3000zł. Termin spłaty wynosi od 1 do 30 dni. Po spłacie pierwszej pożyczki Vivus ma dla nas kolejne, bardziej korzystne oferty. Chcąc uzyskać drugą pożyczkę kwota maksymalna wzrasta o 2600zł, przy trzeciej o 3000zł, aplikując o czwartą jest to 3500zł, natomiast przy piątej możemy uzyskać już nawet 7500zł.

Nowością w ofercie Vivusa jest możliwość zapraszania znajomych do skorzystania z usług portalu, na czym dodatkowo możemy zarobić. Wystarczy opowiedzieć znajomym o Vivus.pl, na stronie wpisać ich numer telefonu lub adres e-mail, a za każdą osobę, która z naszego polecenia otrzyma pożyczkę na nasze konto bankowe wpłynie 30zł. Zarobioną kwotę można przeznaczyć na dowolny cel, bądź spłatę zaciągniętej pożyczki.


Przeczytaj również: Test konsumencki: firma pożyczkowa Pożyczkomat


Vivus obiecuje, że pierwsza pożyczka jest darmowa i faktycznie spełnia te obietnice, co natomiast w przypadku, jeśli chcemy zaciągnąć kolejną? Wtedy musimy liczyć się już z odsetkami, jednak nie są one zbyt wysokie. Pożyczając 500zł na okres 30 dni kwota całkowita jaką będziemy zobowiązani zapłacić to 578,50zł, czyli odsetki wyniosą 78,50zł. Pożyczając dwukrotność tej sumy, a mianowicie 1000zł odsetki wyniosą 157zł, czyli dokładnie dwa razy tyle, ile zapłacilibyśmy pożyczając 500zł.

vivus.pl

Każda firma zajmująca się udzielaniem chwilówek ma swoje wymagania dotyczące potencjalnych klientów, tak samo jest w Vivus.pl. Kto może ubiegać się o pożyczkę? Trzeba spełniać następujące wymagania:

  • posiadać obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych
  • być w wieku między 20 a 78 lat
  • posiadać aktywny profil klienta na stronie internetowej Vivus.pl
  • być konsumentem w rozumieniu polskiego prawa

Jak ubiegać się o pożyczkę?

Wypełnienie wniosku o pożyczkę w Vivus.pl jest bardzo proste i odbywa się w pełni przez Internet, wystarczy wykonać kilka następujących czynności. Na początku należy wybrać kwotę oraz termin spłaty, o jakie chcemy się ubiegać, używając przy tym suwaków zamieszczonych na stronie. Następnie strona wymaga od nas rejestracji, dokonamy jej wypełniając formularz, w którym trzeba umieścić informacje takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, seria i numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz numer telefonu. Kolejnym etapem jest weryfikacja danych, aby jej dokonać należy wykonać przelew na kwotę 1 grosza z naszego rachunku bankowego na jedno z kont Vivusa. Decyzja o udzieleniu pożyczki przychodzi w formie SMSa na podany przez nas numer telefonu. Niezależnie czy będzie pozytywna czy negatywna, zostaniemy o niej poinformowani w ciągu mniej więcej 5 minut. Jeśli decyzja będzie pozytywna na nasz adres e-mail zostaną wysłane wszystkie dokumenty dotyczące pożyczki, z którymi powinniśmy się zapoznać. Pieniądze powinny znaleźć się na naszym koncie po około 15 minutach.

Baza BIK

Vivus weryfikuje Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Aby wyrazić na to zgodę trzeba zaznaczyć odpowiednie pole w procesie wypełniania wniosku. Jest to niezbędne do uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Baza BIG

Weryfikacja odbywa się również w Biurach Informacji Gospodarczej. Posiadanie wpisu w tej bazie uniemożliwia otrzymanie pożyczki w Vivus.pl.

Logowanie do profilu klienta

Logowanie do naszego profilu na stronie Vivus.pl jest bardzo proste, należy wpisać tylko adres e-mail oraz hasło wybrane przy rejestracji. Są tam zawarte wszystkie informacje dotyczące naszej obecnej pożyczki oraz spersonalizowane oferty kolejnych dostępne dla stałych klientów.

Problemy ze spłatą

W życiu zdarzają się różne sytuacje, każdemu może powinąć się noga, w konsekwencji czego nie będzie mógł spłacić chwilówki na czas. Co wtedy? W takim przypadku Vivus ma dla nas rozwiązanie. Termin spłaty można przedłużyć o 7, 14 lub 30 dni, niestety ta oferta nie jest darmowa. Im dłuższy okres przedłużenia, tym większe odsetki będą do spłaty. Załóżmy, że pożyczyliśmy 1000zł na 30 dni, ale będziemy zmuszeni przedłużyć ją o kolejne 7 dni, wtedy opłata za przedłużenie wyniesie 98zł. W razie przedłużenia o kolejne 14 dni, łącznie wyniesie nas to już 190zł.

Aby przedłużyć termin spłaty pożyczki należy dokonać wpłaty prowizji, której wysokość wskazana jest na profilu klienta. W tytule przelewu należy wpisać nasz numer pożyczki oraz informację, na jaki okres czasu termin spłaty ma zostać przedłużony.

W przypadku braku spłaty pożyczki oraz chęci jej przedłużenia Vivus nalicza odsetki karne w wysokości dwukrotności odsetek za przedłużenie, czyli przy 7 dniowym opóźnieniu spłaty pożyczki na kwotę 1000zł odsetki te wyniosą 196zł. Możliwe jest również wszczęcie postępowania windykacyjnego, co wiąże się z naliczeniem kolejnych dodatkowych kosztów.

Vivus - odmowa pożyczki

Vivus ma prawo do odmowy pożyczki, najczęstszymi przyczynami są:

  • osoba wnioskująca ma mniej niż 19 lub więcej niż 78 lat
  • brak obywatelstwa polskiego
  • wpis do rejestru dłużników
  • posiadanie niespłaconej poprzedniej pożyczki w Vivus.pl
  • formularz rejestracyjny zawierający błędy

Chcąc zwiększyć swoją zdolność kredytową należy poprawić obecną historię kredytową oraz dokładnie sprawdzić formularz rejestracyjny. W razie pytań można skontaktować się również z Biurem Obsługi Klienta.

Opinie, recenzje i nagrody

Vivus jako jedna z czołowych platform internetowych zajmujących się udzielaniem pożyczek online ma na swoim koncie miliony zadowolonych klientów. Przyciąga nie tylko marketingiem i mnóstwem reklam, ale przede wszystkim korzystną ofertą oraz dogodnym systemem spłaty. Niedługo, bo tylko rok po rozpoczęciu działalności firma została nagrodzona tytułem ''Laur Klienta. Odkrycie 2013''. W 2016 roku na gali Loan Magazine Awards zdobyła aż trzy tytuły, za Mikropożyczkę Roku, Markę Roku oraz Reklamę Roku. Nie tylko firma została nagrodzona, ale również dyrektor ds. komunikacji marki Marek Bosak otrzymał nagrodę indywidualną - PR Managera Roku. Poza licznymi nagrodami instytucja szczyci się też certyfikatem ''Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy''. O rzetelności i uczciwości marki świadczy też tytuł Firmy Wiarygodnej Finansowo, przyznawany przez BIG InfoMonitor.

Podsumowanie: wady i zalety

Podsumowując, Vivus jest wiarygodnym i godnym zaufania portalem, dzięki któremu możemy w łatwy sposób uzyskać gotówkę na dowolny przez nas cel. Przewaga zalet nad wadami jest tutaj oczywista, nic więc dziwnego, że miliony Polaków wybierają właśnie tą instytucję finansową.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img