6 zainteresowań, które można łatwo przekształcić w biznes

Reszta

6 zainteresowań, które można łatwo przekształcić w biznes

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Wśród tych, którzy chcą zacząć robić interesy, jest opinia, że wymaga to specjalnej wiedzy i umiejętności. Jeśli przyjrzymy się początkom słynnych firm możemy zauważyć, że większość z nich zrodziła się z pasji i zainteresowań, które ktoś postanowił przekuć w zysk.

Na dzień dzisiejszy Polska ma wiele udanych start-upów, które rozpoczęły się jako zwykłe hobby i z czasem przerodziły się w biznes. Nie ma dobrego ani złego hobby do założenia firmy. Dochód może przynieść wszystko: ulubione chomiki, pieczenie ciast, a nawet czytanie książek. W dzisiejszym rankingu przedstawimy Top 6 hobby, które można przekształcić w biznes. Zapraszamy do lektury!

6. Miłość do kawy

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, więc koneserzy kawy z łatwością zamieniają swoją wiedzę w pieniądze. Kawiarnie sprzedają różne rodzaje kawy, sprzęt i akcesoria do produkcji napojów, przyprawy i dodatki stworzone w celu urozmaicenia smaku. Eksperci piszą książki, otwierają kawiarnie, a nawet sami zajmują się pieczeniem ciast. Ponadto rośnie popyt na kosmetyki organiczne, zrobione ręcznie na bazie kawy. Jeżeli kawa to Twoja pasja – polecamy zacząć swój biznes własnie w tej dziedzinie.

qttTFXR-lusqcVx7x7kHQnz-OjosSMgP.jpg

5. Uprawa kwiatów domowych i roślin

W tym przypadku nie warto myśleć od razu o wielkich szklarniach, warto spróbować rozpocząć swój biznes od uprawy kwiatków na własnym parapecie i paru dziesiątek doniczek z różnymi odmianami fiołków. Swój biznes możesz zacząć od sprzedaży roślin przez Internecie. Dobrze jest także uczestniczyć w specjalnych wystawach, poznawać architektów krajobrazu i wnętrz oraz rozpocząć z nimi współpracę, uprawiając rośliny "na zamówienie".

B1YG-60r7Vjbh9bJcPd09Qn8gqwH5x5f.jpg

4. Produkty handmade

W przypadku tego hobby wszystko zależy od jakości produktów, szybkości produkcji i wartości. Jeśli są to na przykład dywany lub tkaniny, możesz rozmawiać o interesach w przypadku współpracy z kilkoma mistrzami.

3. Miłość do zwierząt

Możesz otworzyć sklep zoologiczny lub hotel dla psów. W tej dziedzinie bardzo łatwo znaleźć jak klientów, tak i osoby o podobnej pasji. Warto spróbować!

2. Czytanie książek

Być może nie znasz takich słów jak bookcrossing lub bookchallenge, ale jak pokazuje praktyka, czytanie książek może być dochodowe. Miłość do czytelnictwa może przynieść pieniądze - wystarczy prowadzić blog o książkach lub pisać recenzję dla wydawców. Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Możesz połączyć ten pomysł z przyciąganiem nowych klientów do kawiarni.

Bookchallenge – to zjawisko, gdy osoba wyznacza sobie cel przeczytania pewnej ilości książek w ciągu roku. Dla bookchallenge wykorzystują nawet specjalne plakaty, które wyglądają jak malowany regał. Grupą docelową są zarówno dorośli jak i dzieci, a ich koszt waha się od 20 do 100$. Autorskie plakaty są jeszcze droższe. Można również otworzyć sklep sprzedający trudnodostępne i rzadkie egzemplarze (antykwariat).

1. Gotowanie

Prawidłowe odżywianie, catering, przygotowywanie ciast weselnych, menu dla dzieci, wszystko to może zapewnić przyzwoity dochód tym, którzy będą zaangażowani w ten biznes. Coraz więcej pracowników rezygnuje z niezdrowych przekąsek, wybierając zdrowe posiłki i smoothie z dostawą do biur. Ci, którzy nie mają czasu na gotowanie, mogą zamówić jedzenie na cały dzień, tym samym dbając o swoje zdrowie i oszczędzając czas.

LH1qc6sjw-awQZd5bXcZ2oHJfW6drra2.jpg

Jeśli masz wiele pasji, możesz przeprowadzić małe badanie marketingowe na temat tego, co jest najbardziej interesuje dla mieszkańców Twojego miasta. Najbezpieczniejszym początkiem jest utworzenie grupy w sieciach społecznościowych i wykorzystanie jej jako sklepu internetowego. Możesz w ten sposób badać popyt, tworzyć odpowiedni asortyment, ustalać ceny i strategię promocji. Dopiero po tym można wydawać pieniądze na reklamę, zakupy surowców i inne ryzykowne inwestycje.

Niezależnie od tego jaki pomysł postanowisz przekształcić w biznes, najpierw skorzystaj ze wszystkich bezpłatnych sposobów promowania i przyciągania klientów, a dopiero potem przejdź do płatnych.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img