Test konsumencki: firma pożyczkowa Pożyczkomat

Reszta

Test konsumencki: firma pożyczkowa Pożyczkomat

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Dzisiaj zdecydowaliśmy się przeprowadzić test firmy, udzielające pożyczki pozabankowe. Wybór strony internetowej FinRada.pl padł na pożyczkodawcę Pożyczkomat.

Czym jest Pożyczkomat?

Pożyczkomat jest firmą operującą na polskim rynku pożyczek „chwilówek”. Podobnie jak większość podmiotów na rynku nie jest ona firmą polską i należy do konglomeratu Friendly Finance. Korporacja ta ma duże doświadczenie w udzielaniu kredytów pozabankowych w kilkunastu europejskich krajach – głównie w Europie środkowej oraz Skandynawii. Analogicznie do firmy Filarum, Pożyczkomat pojawił się na polskim rynku w roku 2013.

Bardzo ciekawą inicjatywą firmy Pożyczkomat jest prowadzenie Akademii Domowych Finansów. Biorąc pod uwagę fakt, że do kredytów „chwilówek” często uciekają się ludzie, którym ich własna sytuacja finansowa wymknęła się spod kontroli, taka edukacja ma szczególną wagę. Jest ona także opłacalna dla firmy, ponieważ klient rozsądnie zarządzający swoim budżetem domowym łatwiej spłaci swoje zobowiązania w terminie.

Tym, co wyróżnia firmę Pożyczkomat na polskim rynku kredytów „chwilówek”, jest wyjątkowa dbałość przedsiębiorstwa o jakość obsługi klienta. Podczas gdy konkurencja często zbiera w internecie negatywne opinie i kojarzy się z dość obscesowym podejściem do klienta, Pożyczkomat notuje bardzo wysoki odsetek zadowolonych osób, które skorzystały w przeszłości z usług spółki.

Oferta firmy Pożyczkomat

Analogicznie do niektorych swoich konkurentów, Pożyczkomat oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Może ona wynieść do półtora tysiąca złotych. Natomiast na spłatę klient ma 35 dni.

VoQd7-KtuEW3Vf6eAjbKqxPb8s2RCm5e.png

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, podobnie jak swoisty „okres ochronny” nowego klienta stosowany przez firmę Pożyczkomat. Kolejne pożyczki zaczynają kosztować nam konkretne pieniądze. Aby zobrazować ich wysokość, należy wspomnieć, że Realna Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 1198,4%. Przekładając dość abstrakcyjne procenty na konkretną kwotę – pożyczenie 1,5 tysiąca złotych za drugim razem będzie nas kosztować 1918,03 złote.

txXKlp9zNySbVNJgPSspbz2E7I_Y2frl.png

Oczywiście wraz z rosnącą liczbą zaciągniętych pożyczek w firmie Pożyczkomat rośnie nie tylko ich koszt, ale także maksymalna kwota, jaką możemy uzyskać. Po zbudowaniu swojej wiarygodności za pomocą kilku terminowych wpłat możemy otrzymać możliwość pożyczenia nawet siedmiu i pół tysiąca złotych, co jest kwotą sporą, szczególnie biorąc pod uwagę maksymalny okres jej spłaty (35 dni).

Jednym ze sposobów na pożyczenie pieniędzy w firmie Pożyczkomat i poniesienie mniejszych kosztów z tego tytułu jest poczekanie, aż zostanie ogłoszona promocja. Warto śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe Pożyczkomatu, ponieważ co jakiś czas publikowane są tam odpowiednie kody zniżkowe, dzięki którym możemy zmniejszyć koszty naszej pożyczki nawet o połowę.

Formalności

Aby zostać wziętymi pod uwagę jako potencjalni kredytobiorcy musimy spełnić szereg warunków. Po pierwsze, musimy mieć ukończone przynajmniej 20 lat. Kolejno, wymagane są stałe dochody. Nie możemy także zalegać ze spłatą innych zobowiązań, a także znajdować się w jakimkolwiek rejestrze dłużników. Jeżeli nie spełnimy powyższych warunków, pożyczki nie dostaniemy.

Aby rozpocząć proces ubiegania się o pożyczkę, należy założyć konto na stronie internetowej firmy Pożyczkomat. Zostaniemy zapytani o podstawowe dane, a także o akceptację warunków umowy, na podstawie której zostanie nam udzielona pożyczka (zostanie ona nam przesłana na maila).

a1mkEB4dZp8N8o27skr7yqQEWNfVlXjs.png

Jeżeli zgodzimy się na przedstawione warunki, proces rejestracji dobiegnie końca. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto i przesłanie wniosku o pożyczkę. Rozpatrzenie go nie powinno zająć więcej niż kilka minut, a pieniądze powinny szybko znaleźć się na naszym koncie. Minimalna kwota, o jaką możemy wnioskować to dwieście złotych.

Ciekawe jest, że serwis firmy Pożyczkomat funkcjonuje 24 godziny na dobę. Co więcej, Pożyczkomat szczyci się twierdzeniem, że pożycza pieniądze najszybciej na rynku, co wzięte razem oznacza, że potrzebne środki możemy uzyskać nawet w środku nocy.

8jvuYGxD3Rp2CZvyDHhwU7AFjf16y3GU.png

Kolejną ważną kwestią jest możliwość ubiegania się o wydłużenie czasu spłaty. Oczywiście, samo ubieganie się nie oznacza, że decyzja zapadnie na naszą korzyść.

Pewnym ograniczeniem jest lista banków, w których konto może mieć potencjalny kredytobiorca, aby jego wniosek o pożyczkę został wzięty pod uwagę. Znajdują się na niej: Nordea Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, mBank, Bank Pekao, PKO.

Podusmowanie

Podsumowując, wzięcie „chwilówki” w Pożyczkomacie ma swoje dobre strony w postaci pierwszej darmowej pożyczki, dobrej obsługi klienta oraz potencjalnych zniżek, na które można natrafić śledząc kanały komunikacyjne firmy. Z drugiej jednak strony Pożyczkomat oferuj relatywnie drogie pożyczki o wysokim RRSO (zaczynając od drugiej pożyczki z kolei).

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img