Jak sprawić, aby pracodawcy sami zaoferowali Ci pracę: 10 wskazówek, jak używać LinkedIn

Reszta

Jak sprawić, aby pracodawcy sami zaoferowali Ci pracę: 10 wskazówek, jak używać LinkedIn

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Szukanie nowej pracy zawsze powoduje wielki stres. Redagowanie CV, rozmowy kwalifikacyjne, oczekiwanie na decyzję HR menedżerów - tego wszystkiego można uniknąć, jeśli pracodawca sam zaoferuje Ci pracę. Można to łatwo osiągnąć, jeśli nauczysz się, jak prawidłowo korzystać z sieci społecznościowej LinkedIn. Powiemy Ci jak!

Wskazówka 1. Nawiązuj nowe kontakty

System LinkedIn sam podpowiada użytkownikowi kogo może dodać do swoich kontaktów. Warto posłuchać się jego sugestii. Kiedy HR menedżer szuka konkretnego specjalisty na LinkedIn, wyświetla profile osób z dużą ilością kontaktów lub użytkowników, z którymi ma wspólnych znajomych. Aby uzyskać więcej podpowiedzi, wystarczy udostępnić Linkedin listę kontaktów telefonu komórkowego i listę znajomych na Facebooku.

Uwaga: nie wysyłaj prośby o dodanie do kontaktów absolutnie nieznanym osóbom. W LinkedIn istnieje możliwość wskazania "Nie znam takiej osoby". Przy dużej liczbie takich zgłoszeń system może automatycznie zablokować konto.

Wskazówka 2. Dodaj informacje o swoim doświadczeniu zawodowym

Aby to zrobić, przejdź do swojego profilu i kliknij "+" w sekcji "Doświadczenie zawodowe". Uzupełnij informacje o swoich miejscach pracy i stanowiskach. Kiedy potencjalni pracodawcy będą przeglądać Twoje konto, natychmiast zobaczą, jakie masz doświadczenie i nad jakimi projektami pracowałeś.

Wskazówka 3. Dodaj umiejętności

Możesz dodać dowolne umiejętności do swojego profilu LinkedIn, ale nie przesadzaj z tą opcją. Jeśli jesteś programistą lub projektantem i określisz swoje umiejętności jako „umiejętności komputerowe” lub „znajomość programu Word”, będzie to wyglądać co najmniej śmiesznie. Również warto przyjrzeć się pracy w swojej specjalności i przeanalizować jakie cechy pracodawcy chcą zobaczyć u potencjalnego pracownika, a następnie dodać je do swojego profilu, jeśli rzeczywiście takowe posiadasz.

Uwaga: nie kłam, nie dodawaj do profilu cech, których nie posiadasz. Oszustwo prędzej czy później wyjdzie na jaw, a zbyt duża liczba umiejętności z niewielkim doświadczeniem może wzbudzić podejrzenia wśród menedżerów HR .

Wskazówka 4. Zdjęcia, wykształcenie, umiejętności językowe
Bez tego Twój profil dla potencjalnego pracodawcy będzie niepełny. Poza tym, według statystyk, użytkownicy ze zdjęciem oglądani są 8 razy częściej niż bez niego. Władanie obcymi językami może stać się jedną z głównych zalet przy zatrudnianiu.

Wskazówka 5. Dodaj synonimy do nazw swoich stanowisk

Na przykład, jeśli jesteś programistą, a firma szuka projektanta aplikacji, menedżer działu HR może nie zobaczyć Twojego profilu w wyszukiwarce. Właśnie dlatego warto zastanowić się, jakie jeszcze określenia możesz dodać do swojego stanowiska.

iGTaBLqCN55uBK3AZJ80-oQGNmuF6YZa.jpg

Wskazówka 6. Dodaj informacje o projektach, w których brałeś udział

Nie wszyscy potencjalni pracodawcy mają czas na zapoznanie się ze stronami internetowymi firm, dla których pracowałeś. Żeby ułatwić proces zapoznania się z Twoim doświadczeniem, warto wskazać główne osiągnięcia, które zdobyłeś w konkretnej firmie, a także dodać linki do stron z projektami z poprzednich stanowisk. Pomoże to zrobić dobre wrażenie w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Wskazówka 7. Opisz swoje osiągnięcia

"Byłem sprzedawcą internetowym w firmie ..." brzmi zbyt nudno. Jeśli jednak napiszesz, że przez rok pracy kilkakrotnie zwiększyłeś sprzedaż i podasz przykłady swojej pracy, będzie to poważny argument, aby zatrudnić Cię w dowolnej firmie. Znajdź rzeczy, które zrobiłeś wyjątkowo dobrze i pochwal się nimi!

Wskazówka 8. Utwórz profil w języku angielskim

Wiele zagranicznych firm poszukuje pracowników z Polski. Właśnie dlatego lepiej uzupełnić swój profil w języku angielskim. Dla pracodawców z Polski profil w języku angielskim również nie będzie problemem.

Wskazówka 9. Śledź interesujące Cię firmy

Twój profil będzie jednym z pierwszych, które zobaczą tę firmy w wyszukiwarce.

Wskazówka 10. Zobacz, kto przegląda Twój profil

Jeśli to menedżerowie HR z firm, którymi jesteś zainteresowany, nie wahaj się napisać do nich i zapytaj, czy nie mają odpowiedniej oferty dla Ciebie.

Praca daje nam poczucie stabilności finansowej, ale jeżeli mimo to pilnie potrzebujesz gotówki, nasi Partnerzy zawsze gotowi są zaproponować Ci najlepsze oferty kredytowe!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img