Problem ze spłatą kredytu: wszystko, co musisz wiedzieć

Reszta

Problem ze spłatą kredytu: wszystko, co musisz wiedzieć

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Absolutnie wszystkie banki prędzej czy później stają w obliczu złych długów. Istnieją sytuacje, w których kredytobiorca nie ma możliwości spłaty pożyczki w terminie. Zaległości ciągną za sobą duże odsetki. Powstaje dziura długów, z której prawie niemożliwe wydostać się. W takich sytuacjach banki mogą zacząć pobierać maksymalnie połową miesięcznej pensji na poczet spłaty kredytu. Zapraszamy do lektury!

Spłata pożyczki po terminie lub jej opóźnienie – co dalej?

Wiele osób ma problemy z wypłatą pożyczki. Wpływ na to mają różne okoliczności, więc zanim weźmiesz pieniądze w banku, musisz zastanowić się, jak je zwrócić w przyszłości. Ale co robić, jeśli pożyczka została wydana i nie masz możliwości ją spłacić?

Po pierwsze, nie ukrywaj się przed bankiem, a także nie unikaj spotkań. Współpracuj z pracownikami instytucji w taki sposób, w jaki ona tego wymaga. Najlepiej skontaktować się natychmiast z pożyczkodawcą i poinformować o trudnościach, które pojawiły się u Ciebie.

Dla banku ważne jest, aby pożyczkobiorca spłacił pożyczkę, więc instytucja finansowa jest gotowa mu w tym pomóc.

AaZYkHDidWGVb4P-LsMNdTAn1TUBbMqw.jpg

Kiedy nie trzeba spłacać długu?

Kredytobiorca może nie mieć środków na spłatę długu. To nie znaczy, że możesz się zrelaksować. Nie każdy bank "wybacza" klientowi problem.

Kodeks Cywilny wskazuje na to, że długi przedawniają się, co do zasady, po 10 latach. Krótszy termin przedawnienia wynoszący 3 lat dotyczy długów wynikających ze świadczeń okresowych oraz świadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jak sprawdzić, czy dług się już przedawnił?

"Termin przedawnienia wierzytelności, czyli roszczeń majątkowych liczony jest od dnia wymagalności roszczenia. Następuje ona kolejnego dnia po dniu, w którym zobowiązanie to powinno zostać spełnione. Termin przedawnienia może zostać przerwany, poprzez dokonanie czynności przed sądem lub innym organem, który został powołany do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym. Jeśli przerwanie przedawnienia nastąpi, to okres ten biegnie na nowo. Jeśli sam dłużnik podejmuje mediację dotyczącą roszczenia, a nie ma wątpliwości, czy nie jest już ono przedawnione, sam wykluczy możliwość zwolnienia się z odpowiedzialności za dług" – podaje strona internetowa biznes-firma.pl.

NgsbMw-3Yhz4Ucl2LhszQiUzoPHTiPlW.jpg

Reasumując, trudno spisać dług, ale jest to możliwe. W przypadku problemów finansowych lepiej jednak przejąć inicjatywę i poprosić bank o możliwość spłaty kredytu w inny sposób lub o przedłużenie terminu. To rozwiązanie uratuje nerwy i nie zniszczy Twojej reputacji.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img