Jak znaleźć inwestorów dla swojego startupu?

Reszta

Jak znaleźć inwestorów dla swojego startupu?

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Zdecydowałeś się założyć swój startup, ale nie masz pieniędzy? Cóż, musisz szukać inwestora! Dzisiaj dowiesz się, jakie są najbardziej efektywne opcje dla inwestora szukającego startupu.

Przed tym jak cokolwiek zacząć, upewnij się, że już masz biznesplan i wiesz, jak szybko zainwestowane środki zwrócą się. Jeśli nie przekonasz inwestora w opłacalności Twojego biznesu, nie dostaniesz ani grosza.

Platformy Crowdfundingowe

Crowd ... co? Crowdfunding to stosunkowo nowy sposób finansowania własnego biznesu. Są to specjalne platformy, na których mogą Ci pomóc najzwyklejsze ludzi. Nie musisz robić raportu dla kilkunastu inwestorów, ponieważ zawsze gotowi Ci w tym pomóc dobre ludzie!

Platformy specjalne

Istnieją specjalne platformy pomagające w uruchomieniu działalności przedsiębiorców. Potrzebujesz fajnego pomysłu na biznes i rąk do pracy? Pewnie, co więcej firma zapewnia również pieniądze i miejsce rozwoju! Proces zwrotu inwestycji jest ustalany indywidualnie.

Anioły biznesu

Największym plusem, a zarazem brakiem anielskich inwestycji jest to, że nie dostajesz tylko określonej kwoty, ale także musisz dostosowywać się do inwestora tak, aby biznes przynosił zyski na tyle szybko, na ile to możliwe.

Programy Państwowe

Nie lubisz polityki? I na próżno! Każdego roku rząd przydziela pieniądze młodym firmom lub zapewnia im dodatkowe świadczenia. Jednak dla każdego regionu priorytetem jest ta lub inna dziedzina biznesu. Więc nie bój się i zadzwoń do władz regionalnych!

qi_VKhgV3oRIDrC733TgNF5wSGkPRV1V.jpg

Sieci społecznościowe

Czy jesteś zaskoczony? A my nie! Specjalne profesjonalne sieci społecznościowe, takie jak LinkedIn, umożliwiają znalezienie zarówno nowych współpracowników, jak i inwestorów. Najważniejsze jest, aby móc korzystać się z możliwości.

Fundusze Venture capital

Czasami okazuje się, że najbezpieczniej (ale też i dość skomplikowane) jest możliwość udać się do funduszu inwestycyjnego. Ilość zainwestowanych pieniędzy zależy od atrakcyjności Twojego startupu. Może to być jak 2000-3000 dolarów, tak i kilka milionów. Celem funduszy Venture jest inwestowanie w akcje już teraz, a za kilka lat ich sprzedać za duzo więcej.

Wniosek o pożyczkę

Jeśli masz dobrą historię kredytową i masz pieniądze - skontaktuj się z bankami. Ale pomiń instytucje mikrofinansowania! Z reguły mają zbyt duże stopy procentowe i niejasne warunki kredytowania. Jeśli jesteś już klientem jakiejś instytucji finansowej, weź u nich pożyczkę. Po pierwsze, już Cię znają. Po drugie, banki zawsze zapewniają swoim najbardziej lojalnym klientom najkorzystniejsze warunki pożyczki.

Pomoc rodziny i znajomych

Znaleźć inwestora w kręgu znajomych lub krewnych jest dość łatwo, ponieważ mogą Ci ufać. Ale jeżeli obiecałeś, że zwrócisz pieniądze - wtedy naprawdę trzeba ich oddać na czas. Nie psuj relacji z najbliższymi z powodu pieniędzy.

Bądź swoim własnym inwestorem

To najtrudniejsza opcja. Ale bądź pewny, że nikt nie zabierze Twojego startupu i nie zrobi go "pod siebie".

Jak widać, zawsze można znaleźć pieniądze! Najważniejsze to nie siedzieć spokojnie na tym samym miejscu, a próbować!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img