5 stron internetowych do nauki czegoś nowego

Reszta

5 stron internetowych do nauki czegoś nowego

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

edX

0xq_6c8PUBHepLqn66AYvSGMWxi_siSv.png

Założony przez Harvard University i MIT w 2012 roku, edX jest ośrodkiem nauki online i dostawcą MOOC, oferującym wysokiej jakości kursy od najlepszych uniwersytetów i instytucji na całym świecie do wszystkich uczniów.

Mają ponad 130 globalnych partnerów. Członkowie Uniwersytetu edX przodują w rankingach QS World University Rankings, założyciele edX otrzymują najwyższe wyróżnienia, a instytucje partnerskie są wysoko na liście.

Na stronie znajdują się kursy prowadzone m.in. przez Massachusetts Institute of Technology, Harvard University, University of California, Berkeley, California Institute of Technology, Columbia University, Cornell University, Politechnika Federalna w Lozannie, Princeton University, Stanford University, University of Toronto i wiele innych. Większość kursów jest prowadzona w języku angielskim, ale oferowane są również kursy w języku chińskim, francuskim, hiszpańskim, tureckim oraz kilku innych.

Coursera

1J1A6ZGy_XHXdBL0Qsj31AnieIqPijTQ.jpg

Coursera – spółka edukacyjna udostępniająca masowe otwarte kursy online prowadzone przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata. Utworzona przez Andrew Ng oraz Daphne Koller ze Stanford University. W kwietniu 2014 Coursera miała 7,1 mln użytkowników korzystających z 641 kursów prowadzonych przez 108 instytucji.

Każdy kurs na Courserze jest prowadzony przez najlepszych instruktorów z najlepszych uniwersytetów i instytucji edukacyjnych na świecie. Kursy obejmują nagrane wideo wykładów, automatyczne oceny i recenzowane zadania oraz fora dyskusyjne. Po ukończeniu kursu otrzymasz elektroniczny certyfikat ukończenia kursu.

Lynda

xTELbsAtYU6wpf0BdCs4N7rEzb8hszuo.png

Lynda jest wiodącą platformą do nauki online, która pomaga każdemu w nauce biznesu, oprogramowania, technologii, a także rozwija umiejętności w osiąganiu osobistych i zawodowych celów. Za pośrednictwem subskrypcji indywidualnych, korporacyjnych, akademickich i rządowych członkowie mają dostęp do biblioteki wideo Lynda. Kursy prowadzą znani eksperci.

Od 20 lat Lynda pomaga studentom, liderom, profesjonalistom z branży IT i projektowania, kierownikom projektów - wszystkim, którzy grają jakąkolwiek rolę w tworzeniu oprogramowania. Teraz część serwisu Linkedin Lynda obsługuje ponad 10 000 organizacji.

Khan Academy

F-ljHvXsXBMRQxx5zzob1_yZJH6a_s55.jpg

Khan Academy – edukacyjna organizacja non-profit założona w roku 2006 przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana. Hasło przedsięwzięcia to „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie”.

Khan Academy oferuje ćwiczenia praktyczne, filmy instruktażowe i spersonalizowany pulpit nawigacyjny, który umożliwia uczniom naukę we własnym tempie w klasie i poza nią. Zajmują się matematyką, naukami ścisłymi, programowaniem komputerowym, historią, historią sztuki, ekonomią i wieloma innymi przedmiotami. Nawiązaly również współpracę z takimi instytucjami jak NASA, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, California Academy of Sciences oraz MIT, aby oferować specjalistyczne treści.

Zwolnieni z Teorii

N7UVpzQ5UJwsoEoHmGZ8eGdIZ6goLhoH.jpg

Zwolnieni z Teorii to platforma stworzona przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves, ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe, obok m.in. Adele i Malali Yousafzai, oraz wyróżniony w gronie Innovators Under 35 Poland.

Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P. W ciągu pierwszych dwóch lat działania programu skorzystało z niego 18 tysięcy osób, których działania dotarły do 5 milionów beneficjentów.

Szanuj swój czas, spędzaj go z najbliższymi ludźmi, a nasi Partnerzy, z najlepszymi ofertami pożyczek «chwilówek» zadbają o Twoją stabilność finansową!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img