Na czym polega Cashback?

Reszta

Na czym polega Cashback?

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Obecnie prawie każdy sklep współpracuje z kilkoma aplikacjami cashbacku. Sprawdźmy, co to jest, do czego służy i czego potrzebujesz, aby korzystać z tej usługi.

Pojęcie „Cashback”

Słowo "Cashback" pochodzi z języka angielskiego. Jak łatwo zgadnąć, oznacza to "zwrot środków". Cashback - usługa bankowa, dzięki której posiadacz karty płatniczej może pobrać gotówkę podczas dokonywania zakupów w sklepie. Na Zachodzie taka usługa stała się bardzo popularna już w połowie lat 90-tych, w Polsce dopiero 20 lat później. Nie należy jednak mylić zniżki ze zwrotem. Główna różnica polega na tym, że pierwsze pojęcie - to celowa obniżka ceny, dostosowana do wydarzenia, natomiast drugie - zwrot części środków po zakupie.

Ale czy to nie oszustwo? Czy opłaca się firmom zwracać pieniądze klientom?

Nie, nie oszukują nas, wszystko w porządku! I tak, firmom opłaca się zwrócić część pieniędzy, ponieważ w zamian otrzymują znacznie więcej. Spójrzmy, jak działa Cashback:

 • sklep płaci serwisowi (witrynie lub bankowi) określoną kwotę za usługę zaproszenia nowych klientów;
 • serwis szuka im klientów, przekazując część swojej "premii" użytkownikom.

Wszyscy są zadowoleni, ponieważ:

 • sklep zdobywa nowych klientów;
 • klient zaoszczędził od 1% do 15% wartości zakupu;
 • usługa Cashback zarobiła pieniądze.

Jeśli chodzi o zwrot, kwota ta zależy od zakupów, ceny, a nawet od sklepu. Jeśli chcesz otrzymać zwrot gotówki bezpośrednio z banku, powinieneś kupić coś od ich partnerów. W przeciwnym razie nie jest to dla nich opłacalne.

ib6rA1KuDXMyt7bxEFv48TGutpQylQJL.jpg

Przy każdym zakupie online masz 2 opcje:

 • Zapłać za towar na stronie sprzedawcy. Jeśli sklep jest partnerem Twojego banku, otrzymasz zwrot pieniędzy. Jeśli nie, nie dostaniesz ani grosza.
 • Przejdź do wymaganej witryny za pośrednictwem usługi zwrotu gotówki (Cashback) i zamów towar. Zajmie Ci to kilka sekund.

Wcześniej, łącząc te dwie metody, można było uzyskać podwójny cashback: od sklepu i banku. Teraz system stał się mądrzejszy i często pozbawia niektórych sprytnych klientów rabatów.

Prawie każdy bank oferuje usługę Cashback. Różnica między ofertami występuje jedynie w:

 • oprocentowaniu;
 • liczbie partnerów: nie masz partnera – nie masz zwrotu gotówki;
 • dodatkowe warunki.

Jak wziąć kartę z Сashbackiem?

Na pierwszy rzut oka wszystkie karty Cashback wydają się prawie identyczne, a tak nie jest! W rzeczywistości, w różnych bankach zwrot z tego samego sklepu może się różnić. Wybierając kartę weź pod uwagę:

 • kryteria zwrotu pieniędzy;
 • zależność między wydaną kwotą a zwrotem;
 • warunki tymczasowe i dodatkowe.

Przy wyborze karty zwróć też szczególną uwagę na opłaty za obsługę karty. Dlaczego miałbyś przepłacać, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze?

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img