5 krajów, w których możesz żyć luksusowo za 500 dolarów

Reszta

5 krajów, w których możesz żyć luksusowo za 500 dolarów

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Zarabiać niewiele, a przy tym móc pozwolić sobie na podróże, piękny dom, kolacje w restauracjach i spędzanie czasu z rodziną? Wbrew pozorom jest to możliwe! Przedstawiamy listę miast, w których można żyć luksusowo zarabiąc 500 dolarów miesięcznie.

Przy pomocy strony internetowej Numbeo obliczyliśmy koszty życia w różnych miejscach na ziemi. Numbeo zbiera dane dotyczące cen żywności, mieszkania, transportu, odzieży, itd. Ostrożnie, ceny w niektórych przez nas opisanych krajów mogą zmusić Cię do zostania freelancerem.

Cebu, Filipiny

KD5jgCKJNu2y7x-I-thcoqNvnKfSHgBw.jpg

To miasto znajduje się na wyspie o tej samej nazwie, zamieszkanej przez ponad 4 miliony ludzi. Słynie z plaż, raf koralowych, malowniczej przyrody i kolonialnej architektury czasów hiszpańskich.

Ceny: żeby normalnie życ w Cebu wystarczy 300 dolarów miesięcznie. Kwota ta obejmuje wynajem apartamentu z jedną sypialnią (90 $), koszty żywności (158 $), Internet, telefon, komunikację i podróże. Podajmy konkretne ceny: lunch dla jednej osoby w niedrogiej restauracji kosztuje 3,4 $, podróż komunikacją miejską - 0,3 $, przejazd taksówką - 2,5 $.

Język urzędowy: filipiński i angielski. Dzięki dwujęzyczności obywateli nie będziesz miał problemów z komunikacją interpersonalną. Cebu jest regionem turystycznym. Na wyspie znajduje się dużo hoteli, które odwiedza wielu polskich turystów.

Wiza: obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Planując dłuższy pobyt, należy wystąpić przed podróżą o wizę, która wystawiana jest przez filipińskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i urzędy konsularne na okres do 59 dni.

Kalkuta, India

WKpaDKn0Cw8SOWQmLXltQlGoYsADDJdq.jpg

Kalkuta (Kolkata, Calcutta) jest drugim największym miastem Indii i jednocześnie dziewiątym, najludniejszym miastem świata. Jest stosunkowo młodym miastem, bo została założona przez Brytyjczyków pod koniec XVII wieku. Dziś jest ważnym centrum biznesowo-przemysłowym Indii, miastem multikulturowym i kosmopolitycznym. Dla wielu osób, zwłaszcza podróżujących po Indiach po raz pierwszy, właśnie Kalkuta powoduje największy szok kulturowy.

Ceny: w Kalkucie można żyć na bogato jedynie za 320 dolarów miesięcznie. Na jedzenie wydasz 120 $ miesięcznie, a wynajęcie mieszkania z jedną sypialnią kosztuje 120 $. Obiad w niedrogiej restauracji - 2,1 $, przejazd komunikacją miejską - 0,2 $.

Język: językiem urzędowym jest hindi a językiem pomocniczym angielski.

Obywatelom Polski jest potrzebna wiza.

Baku, Azerbejdżan

3xl_HNh22d430ioBHdyCH8N41DIuBsv3.jpg

W ostatnich latach stolica Azerbejdżanu zyskała sławę nowego Dubaju. Miasto szybko się zmienia. Na miejscu starych budynków i krętych uliczek rosną gigantyczne wieżowce, wiele kilometrów autostrad, majestatyczne meczety. To prawdziwe miasto kontrastów. Stare domy w stylu arabskim współistnieją z futurystycznymi budynkami nowoczesnych wież i muzeów. Jeśli chcesz zanurzyć się we wschodnim kolorze, zawsze możesz odwiedzić obszar starego Baku.

Ceny: mieszkanie w stolicy Azerbejdżanu jest zaskakująco tanie. Miesięczny wynajem apartamentu z jedną sypialnią na obrzeżach miasta kosztuje 150 $. Produkty na miesiąc - kolejne 120 $. Obiad w niedrogiej restauracji dla jednej osoby - 4,3 $. Podróżuj metrem jedynie za 0,1 $, litr benzyny - 0,5 $. Średnio 380 $ wystarczy, aby luksusowo mieszkać w Baku.

Język: rosyjski jest nadal bardzo popularny w Azerbejdżanie, więc nie powinno być żadnych problemów podczas komunikowania się z lokalnymi mieszkańcami.

Obywatelom Polski jest potrzebna wiza.

Hawana, Kuba

ziMSna9aJGE8JfcedHpZ-Jn5Cw_JGkDN.jpg

Dla obcokrajowców Kuba to - raj. Niezwykle tanie i wysokiej jakości produkty, niski wskaźnik przestępczości, piękne morze i lato 365 dni w roku. W Hawanie regularnie odbywają się karnawały, festiwale i procesje. Miłośnicy dawnej architektury również nie będą rozczarowani tym miastem, ponieważ większość budynków w Hawanie powstało jeszcze za czasów hiszpańskiej kolonizacji!

Ceny: wynajem mieszkania z jedną sypialnią na obrzeżach Hawany kosztuje 120 $ miesięcznie. Wydatki na jedzenie wyniesie kolejne 150 $. Kolacja w niedrogiej restauracji kosztuje 2 $. Reasumując, 400 $ miesięcznie jest wystarczająco dla życia na Kubie.

Język: Hawana jest miastem turystycznym, więc personel wielu kawiarni, restauracji i instytucji administracyjnych mówi po angielsku.

Obywatelom Polski jest potrzebna wiza.

Tirana, Albania

GzPmgtYR85iH_w1J62i9VJD-oSkRbtzE.jpg

Stolica Albanii znajduje się w dolinie, między górami, na wybrzeżu rzeki Ishm. Z Tiranu zaledwie w 40 minut można dotrzeć do wybrzeża Morza Adriatyckiego. Niedrogie jedzenie, łagodny klimat, egzotyczna architektura - to wszystko przyciąga tysiące osób z całego świata.

Ceny: kolacja w niedrogiej restauracji w Tiranie kosztuje 6 $, miesięczna karta miejska - 11 $, koszty żywności wynoszą 130 $. Wynajem mieszkania z jedną sypialnią na obrzeżach miasta - 170 $ miesięcznie. Całkowity miesięczny koszt utrzymania w Tiranie raczej nie przekroczy 450 $.

Język: język albański nie jest skomplikowany w nauce, większość obywateli znają język angielski.

Wiza: Polacy od maja 2009 roku mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie dowodu osobistego, a paszport nie jest wymagany. W Albanii możemy przebywać do 90 dni (w ciągu 180 dni od pierwszego wjazdu).

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na przeprowadzkę lub odpoczynek w tych wspaniałych krajach, nie rozpaczaj. Rozwiązać swoje problemy finansowe możesz za pomocą pożyczek (chwilówek). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych Partnerów.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img