Metoda «słoikowa» czyli jak zarządzać finansami osobistymi

Reszta

Metoda «słoikowa» czyli jak zarządzać finansami osobistymi

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Prawdopodobnie każdy był w sytuacji, kiedy teoretycznie miał pieniądze, ale kolejny raz nie był w stanie kupić wymarzonej rzeczy. Istnieje dużo poradników na temat tego jak zarządzać finansami osobistymi. Autorem innowacyjnej metody oszczędzania jest Harv Eker, który znany jest z teorii na temat bogacenia się oraz motywacji. Dzięki analizie błędów i tego, jak ludzie podchodzą do pieniędzy, stworzył kilka bestsellerowych książek, m.in. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”. Strona FinRada.pl zaprasza do zapoznania się z nią.

Słoik «Opłaty stałe (55%

Ten słoik służy do zarządzania codziennymi wydatkami i rachunkami. Warto wydawać z niego na rzeczy takie jak czynsz, hipoteka, rachunki za media, kredyty, pożyczki, podatki, jedzenie, ubrania itd. Są one najbardziej niezbędne do życia i właśnie dlatego ten słoik stanowi aż 55% naszego miesięcznego wynagrodzenia.

Słoik «Przyjemności (10%)»

Ten słoik jest przeznaczony na wydatki, które nie są obowiązkowe lub rzeczy, których nie musisz kupować co miesiąc. Celem tego słoika jest chęć do sprawiania sobie przyjemności dzięki codziennym drobiazgom. Możesz, na przykład, kupić drogą butelkę wina do kolacji, karnet na masaż, lub wybrać się na małą wycieczkę w najbliższy weekend. Możesz wydawać pieniądze na wszystko, czego tylko pragnie Twoja dusza.

Słoik «Wolność finansowa (10%)»

To twoja złota gęś. Ten słoik jest przepustką do wolności finansowej. Pieniądze, które wkładasz do niego są wykorzystywane tylko i wyłącznie do inwestowania i tworzenia pasywnego dochodu. Nigdy nie należy wydawać tych pieniędzy. Skieruj je na inwestycje (na przykład otwórz depozyt w banku). Wydawać będziesz mógł tylko tę pieniądze, które otrzymasz ze swojego wkładu w banku, a suma z tego słoika jest «nietykalnym» zapasem.

Słoik «Edukacja (10%)»

Pieniądze w tym słoiku są przeznaczone na dalszą edukację i rozwój osobisty. Inwestowanie w siebie to świetny sposób, żeby wykorzystać zarobione pieniądze. Musisz pamiętać, że jesteś najcenniejszym aktywem. Pieniądze ze słoika «Edukacja» mogą służyć do kupowania książek, opłacenia kursu lub czegokolwiek, co ma wartość edukacyjną.

Słoik «Większe zakupy (10%)»

Pieniądze w tym słoiku są przeznaczone na duże, drogie zakupy. Wykorzystaj je na odpoczynek, kupno drogiego sprzętu (na przykład dużego telewizora plazmowego), samochodu, mieszkania lub wydaj na edukację swoich dzieci. Odkładając miesięcznie niewielkie kwoty, możesz łatwo zrealizować swoje marzenia o większych zakupach. Jeśli masz kilka pomysłów na droższe, większe zakupy, możesz stworzyć więcej niż jeden słoik. Każdy z nich przypisz innemu celowi.

Słoik «Prezenty (5%)»

Pieniądzy z tego słoika nie wydasz na siebie. Wykorzystuj je obdarowując rodzinę i przyjaciół, na prezenty na urodziny, specjalne okazje i święta. Możesz także spędzić czas ze swoimi najbliższymi, bo żadne pieniądze nie przyniosą nam tyle radości ile uśmiech, rozmowy i zabawy z dziećmi.

Szanuj swój czas, spędzaj go z najbliższymi ludźmi, a nasi Partnerzy, z najlepszymi ofertami pożyczek «chwilówek» zadbają o Twoją stabilność finansową!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img