MasterCard podnosi cashback do 500 zł

Reszta

MasterCard podnosi cashback do 500 zł

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Cashback to usługa umożliwiająca pobranie gotówki z kasy sklepowej podczas opłacania zakupów. Pod taką nazwą dostępna jest w kartach Visa. W firmie MasterCard nazywa się „Płać kartą i wypłacaj”. Choć obie organizacje stosują odmienną nomenklaturę, to zasada działania w obu przypadkach jest taka sama.

Podczas opłacania dowolnych zakupów za pomocą karty płatniczej, możemy poinformować kasjera, że chcemy przy okazji wypłacić gotówkę. Nie jest przy tym istotna kwota opłacanych przez nas zakupów. Może to być nawet 2 zł. Co ważne, z kasy sklepu można także wypłacić nierówną kwotę – nie musi to być 100 czy 200 zł.

Do tej pory zarówno w kartach Visa, jak i w przypadku plastików z logo MasterCard, można było pobrać z kasy sklepowej do 300 zł. Firma MasterCard poinformowała wczoraj, że zwiększa ten limit do 500 zł. Nowa oferta będzie sukcesywnie wprowadzana w poszczególnych sklepach w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Punkty umożliwiające wypłatę gotówki z kasy sklepowej są oznaczone odpowiednimi naklejkami. Narodowy Bank Polski podaje, że na koniec marca 2016 roku takich sklepów było już blisko 100 tys. Popularność tej usługi systematycznie rośnie. W pierwszym kwartale 2016 r. Polacy dokonali w ten sposób 2,3 mln wypłat, podczas gdy rok wcześniej było to 1,5 mln.

Rośnie też kwota wypłat. W pierwszym kwartale 2016 roku średnia wypłata wynosiła 242 zł, podczas gdy rok wcześniej było to 158 zł. Na naszym rynku usługa dopiero zdobywa popularność, ale są kraje gdzie klienci korzystają z niej powszechnie (np. Wielka Brytania).

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img