Europejskie giełdy notują pierwsze w tym tygodniu wzrosty

Reszta

Europejskie giełdy notują pierwsze w tym tygodniu wzrosty

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Czwartek przerwał najdłuższy od 3 tygodni okres spadków na europejskich giełdach. Rosną wszystkie sektory wśród spółek notowanych na indeksie Euro Stoxx 600, który w ciągu ostatnich 3 sesji stracił w sumie 4,1 proc.

Europejskim giełdom sprzyjają środowe informacje ze Stanów. Inwestorzy zwracają uwagę na gołębie minutki Fed, z których wynika, że słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy za maj były argumentem za pozostawieniem bez zmian stóp procentowych w czerwcu. W Stanach lepszy od oczekiwań był też odczyt indeksu aktywności w amerykańskim sektorze usługowym ISM. Wskaźnik wzrósł do 56,5 pkt. i jest najwyżej od siedmiu miesięcy.

Uwaga rynków w Europie w dalszym ciągu skupiona jest na włoskich bankach, obawach o kontynuację wzrostu gospodarczego na świecie oraz gospodarczych skutkach Brexitu.

W trakcie sesji oczy rynku będą zwrócone na brytyjski rynek nieruchomości, gdzie już 7 funduszy inwestycyjnych wstrzymało możliwość umorzenia jednostek uczestnictwa w obawie przed utratą płynności, gdy wielu inwestorów chciało w tym samym czasie wycofywać swoje udziały.

"Skutki Brexitu będą jeszcze rozbrzmiewać" - powiedział Mitsushige Akino z Ichiyoshi Asset Management Co z Tokio.

"Nastroje +wait & see+ będą trwać, a inwestorzy cały czas próbują ocenić co się dzieje" - dodał.

Londyński indeks FTSE 100 w ciągu ostatnich ośmiu sesji rośnie już szósty raz. Zwyżkują akcje eksporterów, którym sprzyja niższy kurs funta co przekłada się na wzrost prognoz wobec ich zysków.

Na szerokim rynku zyskują akcje Danone, który ogłosił, że kupi za 12,5 mld funtów producenta mleka sojowego i żywności wegetariańskiej WhiteWave Foods.

Spada kurs akcji Marks & Spencer. Firma poinformowała o spadku sprzedaży w okresie 13 tygodni poprzedzających 2 lipca.

Rynek obojętnie przyjął słabsze od oczekiwań dane z Niemiec. Podobnie jak w środę zamówienia w przemyśle, negatywnie zaskoczyły w czwartkowy poranek dane o produkcji przemysłowej, które były w maju niższe od oczekiwań, a za kwiecień dokonano ich korekty w dół.

W maju produkcja przemysłowa w Niemczech spadła o 1,3 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosła o 0,5 proc., po korekcie z 0,8 proc. Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm wrośnie o 0,1 proc. Rdr produkcja przemysłowa spadła o 0,4 proc., podczas gdy analitycy oczekiwali 1,5-proc. wzrostu., a poprzednio wzrosła o 0,8 proc., po korekcie z 1,2 proc.

O godz. 10.30 zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej w Wlk. Brytanii, a godzinę później wystąpi prezes Banku Anglii Mark Carney. O 14.15 poznamy liczbę utworzonych nowych miejsc pracy w USA wg ADP , a o 14.30 tygodniowe dane o bezrobociu. Po południu Departament Energii USA opublikuje tygodniowe dane o zapasach ropy.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img