Blogi finansowe 2019

Poradnik kredytobiorcy

Blogi finansowe 2019

28 Feb 2019 13:33:1825

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Gdzie uzyskać dokładne informacje na temat finansów: najlepsze i najbardziej popularne blogi w polskojęzycznym Internecie

Wiele słyszy się o wiedzy finansowej, ale ważne jest, aby móc uzyskać naprawdę wysokiej jakości informacje w tej branży. We współczesnym świecie podstawowym źródłem pozwalającym na uzyskanie ważnych informacji, w tym tych dotyczących zarobków i zwiększenia kapitału, można znaleźć za pośrednictwem Internetu. Szczególną popularnością cieszą się blogi finansowe, o których w tym artykule będzie mowa.

5c77d49685aaa.jpg

Jak zostało przygotowane zestawienie?

Postanowiliśmy stworzyć własny dość subiektywny ranking polskich blogów finansowych. Jednocześnie założyliśmy, aby był maksymalnie obiektywny, ponieważ zastosowaliśmy od razu kilka narzędzi do wyliczenia liczby użytkowników. Szczególną uwagę poświęciliśmy blogom, które czytamy sami, za pomocą których dowiadujemy się o nowych trendach w branży finansowej, a jednocześnie tym, które cieszą się wysoką popularnością wśród czytelników. Jeszcze jednym, a ponadto bardzo ważnym kryterium, było tworzenie przez autorów blogów naprawdę wartościowej treści, przydatnej dla użytkowników.

Rozmawiając na temat popularnych blogów finansowych w Polsce warto również wspomnieć o tym, że część z nich nie jest blogami niezależnymi, nawet jeśli tak siebie pozycjonują. W rzeczywistości takie blogi często służą wyłącznie celowi sprzedaży produktów bankowych. Z kolei dla osoby, która dopiero zaczyna swoją podróż w świecie finansów bardziej cenne są informacje dotyczące praktycznych rozwiązań - inwestowania pieniędzy, zwiększenia oszczędności itp.

Najlepsze blogi o oszczędzaniu oraz finansach osobistych

Najlepsze blogi o oszczędzaniu

Jest to grupa popularnych blogów, która niezmiennie cieszy się popularnością wśród użytkowników Internetu. Po informacje zawarte na takich stronach sięgają zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze skutecznym oszczędzaniem, jak i “rekiny finansowe”, które codziennie starannie pracują nad zwiększeniem swojego kapitału.

Jak oszczędzać pieniądze?

Jak oszczędzać pieniądze

Liczba osób odwiedzających: 6299 dziennie, 2 307 224 miesięcznie, 27 686 688 rocznie

Opis:

Jest to na pewno jeden z najbardziej znanych blogów finansowych w całej Polsce. Znajdziemy tutaj informacje zarówno dotyczące regularnego oszczędzania, jak i łatwych sposobów na domowe oszczędności. Blog Michała Szafrańskiego niejednokrotnie uzyskiwał ogólnopolskie nagrody, a jednocześnie jest uważany za jeden z najbardziej inspirujących blogów dotyczących świata finansów.

Dlaczego warto czytać?

Założyciel bloga M. Szafrański jest również autorem książki “Finansowy Ninja”, którа zwiększyła jego zarobki o ponad 1,5 mln zł. Już sam ten fakt budzi do niego zaufanie. Jednak dodatkowo warto wspomnieć o licznych prawdziwych przykładach z życia polskich rodzin, podać dokładne koszty wszystkich oszczędności oraz podać informacje o licznych narzędziach, które pomogą zorganizować poprawne zarządzanie finansami, nawet tym osobom, które znajdują się daleko od świata “wielkich pieniędzy”. Chcesz stać się prawdziwym Finansowym Ninja? Blog pomoże w realizacji Twojego marzenia.

Jakoszczędzić.pl

Jakoszczędzić.pl

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Blog jakoszczedzic.pl zawiera liczne informacje, które zdecydowanie wywołają zainteresowanie wśród różnych grup odbiorców. Są to:

  • Informacje na temat aktualnych promocji bankowych;
  • Praktyczna wiedza dla posiadaczy kont osobistych, lokat i kont oszczędnościowych;
  • Zróżnicowane przewodniki, na przykład dotyczące zakupów w Chinach, przekazów za pomocą bankomatów Euronet itp.

Dlaczego warto czytać?

Wszystkie informacje dotyczące oszczędzania, w tym te powiązane ze stosowaniem formuł matematycznych na tym blogu finansowym podane są w sposób tak prosty, że może je zrozumieć nawet dziecko. Ponadto zainteresowani czytelnicy mogą zapisać się na newsletter lub skontaktować się osobiście z autorem bloga.

BezpieczneOszczędzanie.pl

BezpieczneOszczędzanie

Liczba osób odwiedzających: 480 dziennie, 14 400 miesięcznie, 172 800 rocznie

Opis

Blog BezpieczneOszczędzanie.pl to strona, która zainteresuje osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat lokat, kont oszczędnościowych lub kont osobistych z rachunkiem bankowym.

Dlaczego warto czytać?

Znajdziemy tutaj również informacje praktyczne, ale podstawową zaletą bloga jest przede wszystkim zestaw różnorodnych rankingów lokat bankowych. Chętni czytelnicy mogą także skorzystać z propozycji autora dotyczących aktualnych ofert bankowych.

JakDorobić.pl

JakDorobić.pl

Liczba osób odwiedzających: 16 786 dziennie, 520 264 miesięcznie, 6 243 168 rocznie

Opis

Blog z intrygującą nazwą “Jak dorobić” naprawdę jest jednym z najlepszych w całej Polsce pod względem zawartości informacji dotyczących pomysłów na dodatkowe lub podstawowe zarobki.

Dlaczego warto czytać?

Autor mówi nie tylko na temat oszczędności i lokat, ale również sporo opowiada o pracy dorywczej, pracy dla osób młodych i studentów, prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz ubezpieczeniach. Wszystko to jest przedstawione w sposób bardzo zrozumiały, dokładny i interesujący.

Moniaki.pl

Moniaki.pl

Liczba osób odwiedzających: 2 429 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Blog Moniaki.pl zorientowany jest przede wszystkim na przedstawienie czytelnikom aktualnych ofert bankowych. Jeśli chcesz znaleźć godną zaufania placówkę bankową - zdecydowanie będzie to jeden z najbardziej odpowiednich blogów o finansach.

Dlaczego warto czytać?

Jeden z najpopularniejszych blogów w Polsce przedstawia skrupulatnie dobrane informacje na temat organizacji finansowych różnego poziomu z całej Polski.

Interesujący jest rozdział “Pytania i odpowiedzi” pozwalający czytelnikom zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi promocji bankowych, jak i znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące budowania własnej kariery w świecie finansów.Oszczędzanie na etacie

Oszczędzanie na etacie

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Interesujące informacje o tym, jak uporządkować swoje życie finansowe i z dnia na dzień zwiększać swoje dochody znajdziemy na blogu M. Dobroczyńskiego. Serwis pojawił się niedawno, ale już cieszy się popularnością w polskojęzycznym Internecie.

Dlaczego warto czytać?

Ciekawe, proste i niebanalne zalecenia odnośnie codziennej organizacji własnych i rodzinnych finansów będą przydatne każdej osobie. Ponadto autor tego bloga finansowego często dzieli się z czytelnikami własnymi doświadczeniami i podaje naprawdę świetne rekomendacje dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją sytuację finansową.

Finanse bardzo osobiste

Finanse bardzo osobiste

Liczba osób odwiedzających: 2 429 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Blog dla tych, którzy chcą przestać biednieć i zacząć się bogacić. Blog nie tylko zawiera liczne artykuły, które pomogą każdemu Polakowi zacząć oszczędzać pieniądze, ale i pozwala skorzystać ze skutecznych narzędzi przyczyniających się do mądrego poukładania już posiadanych finansów.

Dlaczego warto czytać?

Autor prezentuje informacje na temat różnych instrumentów finansowych, a ponadto daje korzystne porady, oparte na jego własnym doświadczeniu zwiększenia posiadanych pieniędzy.

Finanse po godzinach

Finanse po godzinach

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Blog zorientowany przede wszystkim na fanów lokat bankowych, ale również pozwalający dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat inwestycji.

Dlaczego warto czytać?

Warto czytać ten blog, jeśli interesują Cię najnowsze promocje bankowe oraz inwestycje z minimalnym poziomem ryzyka, gdyż autor dość często publikuje informacje właśnie na ten temat.Bankobranie

Bankobranie

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Jeszcze jeden ciekawy, dokładnie i stabilnie napełniany nowymi informacjami blog, dotyczący rozwoju własnych finansów we współpracy z instytucjami bankowymi.

Dlaczego warto czytać?

Z pomocą tego bloga zawsze będziesz na bieżąco dowiadywać się o promocjach organizowanych przez banki i inne instytucje finansowe w Polsce. Ponadto bezpośrednio na stronie możesz skorzystać z kalkulatora odsetek i wybrać najlepsze opcje lokat w polskich złotych lub walucie zagranicznej.

Najlepsze blogi dla kobiet

Najlepsze blogi dla kobiet

Następnie prezentujemy grupę blogów, w których subiektywnie o finansach rozważają kobiety.

Finanse na obcasach

Finanse na obcasach

Liczba osób odwiedzających: 435 dziennie, 13 050 miesięcznie, 156 600 rocznie

Opis

Autorką tego polskiego bloga finansowego jest Magda Bród, która jest jednocześnie właścicielką odnoszącej sukcesy agencji marketingowej. Zamieszczone na tym serwisie informacje są interesujące przede wszystkim ze względu na lekkie pióro autorki, a jednocześnie znaczną liczbę przykładów osobistych.

Dlaczego warto czytać?

Czytając bloga zapoznamy się nie tylko ze skutecznymi sposobami zwiększenia własnych finansów, ale również możemy znaleźć ciekawe zalecenia lifestyle, które pozwolą zmienić życie na lepsze.

KobieceFinanse

KobieceFinanse

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Ten ciekawy blog 2019 stworzyła Danuta Duszeńczuk-Chmiel, której zaintresowania związane są przede wszystkim z płaszczyzną inwestowania.

Dlaczego warto czytać?

Autorka bloga świetnie zna się na finansach, ale co najważniejsze - daje naprawdę dobre porady pozwalające łączyć życie prywatne z sukcesami zawodowymi.

Blogi dla tych, którzy nie widzą perspektywy

Blogi dla tych, którzy nie widzą perspektywy

Świat finansów może wydawać się dość nudny, a ponadto budzić u zanurzonego w nim człowieka poczucie bezsensowności i bezperspektywności jego zajęć. Są ciekawe blogi 2019, które pozwolą pozbyć się tych negatywnych uczuć, a jednocześnie nakreślić nową i ciekawą drogę rozwoju osobistego.

Finansowy Siłacz

Finansowy Siłacz

Liczba osób odwiedzających: 13 942 dziennie, 429 088 miesięcznie, 5 149 056 rocznie

Opis

Ci, którzy interesują się tematyką finansów nie zdziwią się, że ten blog znalazł się w naszym rankingu. Zdecydowanie zasługuje on na to, by stać się blogiem roku 2019 ze względu nie tylko na ciekawą i korzystną treść, ale i bardzo ambitne plany twórców dotyczące jego rozwoju.

Dlaczego warto czytać?

Znajdziesz tutaj ciekawe i niestandardowe pomysły na prowadzenie własnego biznesu, skuteczne oszczędzanie pieniędzy i, oczywiście, ich poprawne wydatkowanie.
Czytaj również: Pożyczka na oświadczenie – co to jest i jak działa?


Ranking blogow finansowych w 2019 roku według wersji Freelz.pl

Prezentujemy ranking blogów 2019, które uważamy za najbardziej dokładne, ciekawe i korzystne dla czytelników. Oto lista 5 zwycięzców.

Miejsce w rankingu

Nazwa bloga

Statystyka odwiedzania (osób rocznie)

Tematyka

1

Jak oszczędzać pieniądze

27 686 688

Oszczędzanie

2

Bankobranie

149 678

Współpraca z instytucjami bankowymi

3

Finanse na obcasach

156 600

Blog dla kobiet

4

Finansowy siłacz

97 678

Zasady wydatkowania pieniędzy

5

Finanse po godzinach

5 149 056

Inwestowanie

Polskie blogi finansowe, jak może wydawać się pozornie, to tylko próby naśladowania popularnych amerykańskich portali. W rzeczywistości jednak możemy zauważyć, że są to samodzielne i ciekawe zasoby, maksymalnie dostosowane do polskiej rzeczywistości oraz pomagające wszystkim chętnym nie tylko skutecznie oszczędzać, ale również zwiększać swoje zarobki.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img