Jak zarządzać swoim czasem?

Reszta

Jak zarządzać swoim czasem?

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Jak często się zdarza, że jesteś tak zmęczony, a prawie nic z zaplanowanego nie zrobiłeś?

Mamy dużo spraw do załatwienia natomiast wokół siebie jest mnóstwo rzeczy, które przeszkadzają w ich realizacji. Niestety doba ma tylko 24 godziny, dlatego proponujemy kilka rozwiązań, które pomogą Ci realizować więcej planów w krótszym czasie.

Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj

Jeśli chcesz załatwić wszystkie sprawy od razu, podejrzewam, że w 99% przypadków Ci się nie uda. Nie jesteś w stanie się rozdwoić, ale zawsze możesz znaleźć sprawy, które na drugi rzut oka nie potrzebują rozwiązania, a tylko zabierają Twój czas. Musisz rozróżniać problemy, z którymi masz się zmierzyć, a które należy ignorować.

Jeśli chcesz zrobić mnóstwo rzeczy, to nie rób tego, co za Ciebie mogą zrobić inni

Gdy zaplanujesz sobie dużo zadań w krótkim czasu, za chwilę okaże się, że nic nie uda się zrobić. Ludzie sukcesu potrafią ustalać priorytety. Nawet jeśli terminy nas gonią, najbardziej istotne tu jest jakość, a nie ilość. Dlatego również zaplanuj swój czas w taki sposób, aby wykonywać jedną rzecz na raz. Przede wszystkim takie podejście uczy być zdyscyplinowanym.

Nie zlecaj innym zadań, za pomocą których możesz się rozwijać

Zdarza się, że masz zadanie, które możesz zlecić innej osobie lub poprosić ją o pomoc. Najpierw należy zastanowić się. Jeśli masz zadanie, z którego nie wyciągniesz żadnego wniosku, zostaw go, zleć komuś innemu lub zapłać, by ktoś to zrobił za Ciebie. Natomiast, jeśli masz coś, co może być przydatnym teraz lub za 5 lat, zrób to samodzielnie.

To, co chcę zrobić, robię na 100%

Tak, robię nie tylko to, co sobie zaplanowałem, ale również robię to lepiej od innych. W dzisiejszych czasach jest to jedna z najważniejszych lekcji. Czas jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie posiada człowiek. Możliwość zarządzania własnym czasem ma być priorytetem w życiu. Jeśli potrafisz prawidłowo obliczyć czas, będziesz mógł zdążyć, zrobić wszystko zarówno w domu, jak i w pracy.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img