Czy Facebook będzie współpracować z bankami?

Reszta

Czy Facebook będzie współpracować z bankami?

19 Oct 2018 13:41:2625

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Facebook prowadzi rozmowy z bankami w sprawie dostępu do danych finansowych swoich klientów.

Facebook prowadzi rozmowy z kilkoma dużymi instytucjami finansowymi w Stanach Zjednoczonych na temat możliwości łączenia kont bankowych klienta z kontami w programie Messenger. Zostało to potwierdzone przez amerykańską agencję prasową Reuters.

zKArr3aj6l6udgWCdU7khJ7-gXYvYLrE.jpg

"Facebook Inc (FB.O) potwiedziła w poniedziałek, że negocjuje pogłębienie więzi z bankami i instytucjami finansowymi, podkreślając, że może to pomóc firmom poprawić jakość obsługi klienta " - głosi raport.

W globalnej sieci społecznościowej Facebook w szczególności zauważyli, że po negocjacjach z bankami, użytkownicy takich instytucji finansowych, jak PayPal, Citibank i American Express będą mogli połączyć swoje konta bankowe z kontem osobistym w Facebook Messenger i komunikować się bezpośrednio z przedstawicielami banku.

U58JjJoYSrTcwIOBFr9PeS6ZntzSOwIg.jpg

Jednocześnie, według The Wall Street Journal, Facebook ze swojej strony prosi banki o udostępnianie szczegółowych informacji finansowych o klientach, w tym o transakcjach kartowych i saldach kont. W związku z tym Facebook zapewnił, że chodzi tylko o tych użytkowników, którzy będą korzystać z tych usług.

"Ważną częścią tych partnerstw jest ochrona danych osobowych użytkowników w tajemnicy" – zauważyli w firmie.

Szanuj swój czas, spędzaj go z najbliższymi ludźmi, a nasi Partnerzy, z najlepszymi ofertami pożyczek «chwilówek» zadbają o Twoją stabilność finansową!


Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park. W czerwcu 2017 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła prawie 2 miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób. Średni wiek użytkownika serwisu to 22 lata. Dane zgromadzone na Facebooku to ponad 980 petabajtów, co 24 godziny przybywa ponad 0,5 petabajta. Przeciętny użytkownik spędza na Facebooku około 21 minut.

Projekt został uruchomiony 4 lutego 2004 na Uniwersytecie Harvarda (w stanie Massachusetts) i był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych (college’ów, uniwersytetów). Jego głównym autorem jest Mark Zuckerberg (obecnie pełni on funkcję dyrektora generalnego). Serwis zatrudnia ok. 1000 pracowników (stan na sierpień 2009). Planowane przychody przekroczą 150 mln USD (2008). We wrześniu 2009 założyciel Facebooka poinformował na swoim blogu, że Facebook po raz pierwszy przestał przynosić straty i zaczął pokrywać swoje koszty operacyjne oraz inwestycje w nowe serwery.


Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img