W co inwestować pieniądze w 2019 roku

Biznes

W co inwestować pieniądze w 2019 roku

14 Jan 2019 10:52:3925

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

W co inwestować pieniądze w 2019 roku

Posiadając nawet niewielką kwotę pieniędzy człowiek zaczyna zastanawiać się nad tym, w co można ją zainwestować, aby uzyskać jeszcze więcej. Opcji inwestowania jest naprawdę bardzo dużo! Nie wszystkie z nich są skuteczne, nie będziemy również ukrywać tego, że istnieją nieuczciwe organizacje, których jedynym celem jest zdobywanie pieniędzy i późniejsze ukrywanie się z nimi bez wypłaty odsetek inwestorowi. Dbając o interesy czytelników postanowiliśmy zbadać różne kierunki inwestowania zaoszczędzonych pieniędzy, a następnie zaprezentować tutaj te z nich, które będą najbardziej zyskowne w 2019 roku. Wyniki naszego badania zostały zaprezentowane poniżej.

Z niniejszego artykułu możesz dowiedzieć się:

 • Gdzie eksperci radzą, aby inwestować, tak by nie stracić;
 • Jakie rodzaje inwestycji pozwalają uzyskać naprawdę wysokie odsetki;
 • Jakie rodzaje inwestycji będą w Polsce najbardziej opłacalne.

Informacje podstawowe

Decydując się na dokonanie inwestycji warto przestrzegać pewnych reguł opracowanych przez ekspertów:

 1. Najlepiej inwestować wyłącznie tak zwane “wolne” pieniądze, w żadnym przypadku nie można inwestować pożyczonych środków pieniężnych;
 2. Inwestując własne pieniądze, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że można liczyć tylko na pieniądze, które będzie się zarabiało w zwykły sposób, specjaliści nie radzą wykorzystywać środków pochodzących z inwestycji;
 3. Przed dokonaniem inwestycji trzeba stworzyć dokładny plan inwestowania, który będzie uwzględniał 2-3 rodzaje inwestycji;
 4. Wszystkie pieniądze, zarówno zainwestowane, jak i zarobione trzeba ściśle kontrolować.

Sposoby skutecznego inwestowania

Sposobów na skuteczne inwestycje jest cała masa. Poniżej zaprezentujemy najbardziej popularne z nich.

Sposób 1. Depozyt bankowy

Depozyt bankowy

Jest to najbardziej popularna metoda, dostępna dla każdego, kto chce zainwestować swoje pieniądze. Aby dokonać takiej inwestycji wystarczy zawrzeć z bankiem umowę ustalającą termin inwestowania oraz stawkę kredytową. Decydując się na ten sposób nie powinniśmy robić nic: zawieramy umowę z bankiem, który następnie będzie prowadził za pomocą naszych pieniędzy różnorodne operacje oraz wypłacał nam za to odsetki. Ważną kwestią jest jednak poszukiwanie odpowiedniego banku. Uważa się między innymi, że bardziej godnymi zaufania są banki, w działalności których państwo ma swój udział, posiadające długą historię i spory kapitał bankowy.

Poniższa tabela będzie pomocna przy wyborze banku w Polsce, w którym można założyć lokatę pieniężną. Porównaniu poddanych zostało 5 sprawdzonych polskich banków, oferujących dobre warunki prowadzenia operacji finansowych dla swoich klientów.

Bank

Oprocentowanie

Minimalna kwota

Maksymalna kwota

IdeaBank

3,9%

1000 zł

20 000 zł

BGZ Optima

3,5%

500 zł

10 000 zł

MBank

3,5%

500 zł

-

Get in Bank

1,55%

500 zł

-

Bank Millenium

1,05%

1000 zł

-

Inwestując w depozyt bankowy, warto też pamiętać o tym, że inflacja często “zjada” niewysokie odsetki, ale jednocześnie jest to najlepsza opcja do przechowywania pieniędzy. Poniższa tabela pozwala zrozumieć poziom ryzykowności i dochodowości depozytów bankowych.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

6-8% rocznie

Minimalne

12-16 lat

500-1500 zł

☆ - niskie

☆ - niskie

☆ - bardzo długi

☆ – bardzo niskie

WADY/ZALETY

+

Bezpieczeństwo

Niski próg wejścia

+

Brak utrudnień

Brak potrzeby wiedzy specjalistycznej

-

Niska stopa procentowa

-

Prawdopodobieństwo utraty środków w przypadku upadłości banku

Sposób 2. Przekazanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne

Przekazanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chociaż w małym stopniu znają się na tym, czym są giełda, akcje oraz papiery wartościowe. Chociaż pozornie może wydawać się, że działalność funduszy inwestycyjnych jest bardzo skomplikowana, w rzeczywistości jej zasady można zrozumieć w ciągu kilku dni. Ponadto inwestując w takie organizacje możemy być pewni, że nawet w przypadku bankructwa funduszu wszystkie zainwestowane środki będą do nas zwrócone.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

15-30 % rocznie

Umiarkowane

3-8 lat

Od 50 zł

☆☆ - średnie

☆☆ - średnie

☆☆ - średni

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysoka rentowność

+

Niski próg wejścia

Państwowa kontrola

-

Brak gwarancji zysku

Dodatkowe płatności

-

Podatek od zysków 13%Sposób 3. Zakup nieruchomośc

. Zakup nieruchomości

Jest to najbardziej efektywny sposób inwestowania, ponieważ nieruchomości rzadko tracą na wartości. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne w wielkich miastach oraz regionach często odwiedzanych przez turystów. W ciągu lat koszt dobrej nieruchomości będzie wzrastał, ponadto można ją wynająć. Eksperci zauważyli, że w celu inwestycji najlepiej dokonywać zakupu kawalerki lub jednopokojowego małego apartamentu. Koszt wynajmu dwóch takich obiektów wynosi więcej, niż koszt jednego dwupokojowego mieszkania. Jedyną wadą tego sposobu jest to, że taka inwestycja wymaga od osoby, która się na nią decyduje, sporych oszczędności. Poniższa tabela pozwala porównać zalety oraz wady inwestowania w nieruchomości.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

8-12 % rocznie

Minimalne

5-10 lat

Od 30 000 zł

☆☆ - średnie

☆ – niskie

☆☆ - średni

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Pasywny miesięczny dochód

+

Wysoki jednrazowy zysk

-

Niska płynność

-

Wysoki próg wejścia

Sposób 4. Nabycie akcji

5c3c4982ca0b4.jpg

Akcje uważane są za jeden z najbardziej ryzykownych instrumentów finansowych, który jednak pozwala osiągać wysokie zyski. Możliwe są dwie drogi zarabiania na akcjach:

 • Poprzez wzrost kosztu akcji na giełdzie;
 • Z dywidend.

Inwestowanie w akcje wymaga trzymania się pewnej strategii i ciągłej kontroli potencjalnego ryzyka. Na przykład Warren Buffett specjalizuje się w zakupie tak zwanych “niedocenionych aktywów” - acji perspektywnych firm, których koszt akcji czasowo obniżył swoją cenę. Co więcej, większość pieniędzy Warren Buffett zarobił dopiero w podeszłym wieku, inwestując w młodości przede wszystkim małe kwoty.

Różnorodne rozwiązania inwestowania w akcje pokazane są na poniższym rysunku.

5c3c49f92e552.jpgPodsumowując możemy stwierdzić, że przy odpowiednim zarządzaniu akcje są w stanie zapewnić dobre zwroty, kilkakrotnie wyższe niż oprocentowanie lokat bankowych. Jednocześnie należą one do bardziej ryzykownych aktywów.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

20-100 % rocznie

Zależy od wybranej strategii

1-5 lat

100-500 zł

☆☆☆ - średnie bądź wysokie

☆☆ - średnie

☆☆ - średni

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysoka rentowność

+

Wysoka płynność

-

Potrzeba wiedzy specjalistycznej

-

Znaczne obniżenie cen w czasie kryzysów

Sposób 5. Własny lub partnerski biznes

Własny lub partnerski biznes

Zyski w tym sposobie inwestowania mogą osiągnąć nawet 1000%, ale jednocześnie taki rodzaj inwestowania jest bardzo wymagający dla inwestora, który powinien w większości przypadków osobiście dokonywać kontroli rozwoju własnego biznesu.

Obecnie można stworzyć zarówno nowy biznes, jak i otworzyć franczyzę lub nawet kupić gotową firmę (w dwóch ostatnich przypadkach ryzyko będzie znacznie zmniejszone). Jednak jeśli przeanalizujemy dane statystyczne, to 70% milionerów to osoby, które rozpoczynały własny biznes od zera.

Decydując się na rozpoczęcie własnego biznesu warto przestrzegać następujących zaleceń:

 1. Rozpoczynanie własnego biznesu należy przeprowadzić z minimalnymi inwestycjami, nie warto na początkowych etapach inwestować wielkich kwot, nawet jeśli mamy je do dyspozycji;
 2. Warto wybierać te branże działalności, w których konkurencja będzie minimalna;
 3. Posiadając niewielką kwotę do inwestowania we własny biznes, warto zaczynać działać w sferze obsługi.

Ponadto pomysłem na biznes może stać się ulubione zajęcie lub hobby.

Sposób 6. Inwestycje w kosztowne metale

Inwestycje w kosztowne metale


Inwestycje takiego rodzaju są bardzo popularnym rodzajem inwestycji, cechuje je wysoki poziom wiarygodności. W czasie sytuacji kryzysowych szczególnie aktualnymi są inwestycje w metale, ponieważ to w nie migrują pieniądze z giełd.

Niemniej jednak pomimo wysokiego poziomu wiarygodności inwestycji w złoto nie warto traktować jako sposobu na zarabianie - zysk z nich porównując z innymi inwestycjami najczęściej nie jest wysoki. Ponadto inwestycje w kosztowne metale są najczęściej zorientowane na długi termin - 3 lata lub nawet więcej.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

30-1000 % rocznie

Wysokie

Miesiąc - 10 lat

Od 0 zł

☆☆☆ - wysokie/średnie

☆☆☆ - wysokie

☆☆☆ - wysoki

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysokie zyski

+

Często brak potrzeby inwestycji

-

Wysokie początkowe ryzyko

-

Potrzeba wiedzy specjalistycznej, regularnych szkoleń

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

3-15 % rocznie

Niskie

7-20 lat

Od 10 zł

☆ – niskie

☆ – niskie

☆ – niski

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Lekkie kupno i sprzedaż

Dostępność

+

Inwestycje szczególnie opłacają się w czasie kryzysu

-

Niskie zyski oraz podatek 13% na sprzedaż

-

Wysokie prowizje banków i brokerów

Sposób 7. Inwestycje w waluty kryptograficzne

Inwestycje w waluty kryptograficzne

Chociaż kurs bitcoina już niejednokrotnie gwałtownie spadał, inwestycje w waluty kryptograficzne nadal pozostają popularnym rodzajem inwestycji, szczególnie wśród osób młodych. Według niektórych ekspertów za kilka lat kurs bitcoina może wynieść nawet kilkaset tysięcy dolarów lub nawet sięgnąć miliona, ale warto pamiętać, że inwestycje w niego, tak jak i w inne waluty kryptograficzne, mogą przynieść zarówno 30% zysku rocznie, jak i doprowadzić do całkowitej utraty posiadanych oszczędności.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

50-1000 % rocznie

Wysokie

Do 2 lat

Od 10 zł

☆☆☆ – wysokie

☆☆☆ – wysokie

☆☆☆ – wysoki

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysoka rentowność

+

Z reguły rak inflacji

-

Wysoka wolatylność

-

Brak gwarancji

Sposób 8. Projekty online

Tak, jak kilka lat temu, projekty online w najbliższym czasie pozostaną popularnym i dość zyskownym rodzajem inwestowania.

Istnieje kilka popularnych kierunków inwestowania w projekty online, w tym:

 • Tworzenie stron informacyjnych i wypełnienie ich unikatową treścią. Zyski w danym przypadku osiągane są przede wszystkim z reklamy, a pierwsze dobre wypłaty można otrzymać już po 4-6 miesiącach działalności;
 • Zarabianie na portalach społecznościowych. Koszt jednej reklamy w popularnej grupie na Facebooku może kosztować nawet 1000 zł, ponadto inwestycje w takie projekty są zwracane dość szybko;
 • Serwisy online. Istnieją liczne możliwości zarabiania na takich portalach, na których może być oferowana praca dla freelancerów, reklamy itd. Zwykle właściciel takich portali zarabia z odsetek (1,5-3%) pobieranych od użytkowników.
 • Tworzenie aplikacji mobilnych i internetowych. tworzyć je zarówno sam, jak i kierować zespołem programistów.

Projekty online są więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o zarobkach w Internecie. Nawet minimalne inwestycje w przypadku przemyślanych działań mogą przynosić wysokie zyski.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

30-500 % rocznie

Umiarkowane

Do 4 lat

Od 10 zł

☆☆☆ – wysokie

☆☆ – średnie

☆☆☆ – wysoki

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysoka rentowność

Krótki okres zwrotu

+

Minimalne inwestycje

-

Ryzyko niskiej popularności projektu

-

Potrzeba wiedzy specjalistycznej

Sposób 9. Zakup dzieł sztuki

Jest to dość niezwykły sposób inwestowania pieniędzy, którym obecnie posługuje się tylko ograniczona liczba ludzi. Dokonanie operacji na tym rynku wymaga dość głębokiej wiedzy specjalistycznej, ale i zyski z takiej działalności są również wysokie. Ponadto, warto też wspomnieć, że inwestycje w dzieła sztuki wymagają posiadania przez inwestora sporej kwoty pieniędzy. Z innej strony inwestycje w dzieła sztuki, zarówno jak i w metale szlachetne, nie są podatne na inflację i z upływem czasu ich cena tylko wzrasta.

ZYSKI

RYZYKO

OKRES ZWROTU

INWESTYCJE

20-100 % rocznie

Minimalne

Do 5 lat

Od 1000 zł

☆☆☆ – średnie/wysokie

☆☆ – Niskie

☆☆ – średni

☆ – niskie

WADY/ZALETY

+

Wysokie zyski

Minimalne inwestycje

+

Wysoka opłacalność

-

Wysokie koszty inwestycji

-

Potrzeba wiedzy specjalistycznej

W co nie zaleca się inwestować w 2019 roku?

Są również branże, w które inwestowanie nie jest zalecane w 2019 roku:

 • Waluty zagraniczne;
 • Wątpliwe projekty, w tym tak zwane HYIP;
 • Piramidy finansowe itd.

O czym powinien wiedzieć każdy inwestor rozpoczynający swoją działalność na rynku?

Każdy inwestor, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rynkiem finansowym powinien posiadać co najmniej podstawową wiedzę finansową. Dodatkowo warto zadać sobie takie pytania:

 • Jaką kwotę w rzeczywistości jestem gotów zainwestować?
 • Ile czasu dziennie/miesięcznie/rocznie jestem gotów przeznaczyć na zarządzanie projektami finansowymi?
 • Jaka będzie krótkoterminowa i długoterminowa strategia mojej działalności?
 • Czy zamierzam współpracować z pośrednikami?

Z kolei dokonując inwestycji warto:

 • Przejść szkolenie z zarządzania finansami;
 • Nie poddawać się emocjom, zarówno w przypadku sporych zysków, jak i strat;
 • Nie ufać obietnicom zarobienia nawet 100% dziennie.

Pomimo wielu ostrzeżeń i ogromnej ilości informacji w Internecie, ludzie, którzy chcą zainwestować własne pieniądze, popełniają szereg błędów prowadzących do niepożądanych rezultatów.

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, że początkujący lokują losowo swoje finanse, zgadzając się z argumentami przyjaciół, krewnych, a nawet niezależnych przedstawicieli sieci Internet. Oczywiście prawdopodobieństwo uzyskania dochodu nadal pozostaje, ale zmniejsza się do minimum.

Drugi błąd można nazwać stanem emocjonalnym. Zdarzają się sytuacje, kiedy inspiruje nas przykład towarzysza, osoba próbuje naśladować zachowanie, powtarzając każdy krok inwestycyjny, ale bez jasnych kalkulacji i z góry przemyślanych perspektyw zamiast pomnażania funduszy, dochodzi do ich utraty.Kolejno pośpiech uważany jest za niewłaściwy ruch. Ludzie spieszą się, wybierając narzędzie inwestycyjne, a także chcąc uzyskać pierwsze wyniki. Jak wszyscy wiedzą, zyski nie rosną na drzewach. Dlatego nie należy się tego spodziewać. Trzeba dać sobie czas na zrozumienie zawiłości i przedmiotów, nauczenia się działania w sposób systematyczny.

Otóż, chociaż nikt nie może dać gwarancji, że zainwestowane pieniądze pozwolą osiągnąć nawet niewielki zysk, przemyślane zarządzanie własnymi oszczędnościami uważane jest przez ekspertów za lepsze rozwiązanie, niż proste oszczędzanie. Mamy nadzieję, że posługując się powyższymi rozwiązaniami lub stosując własne możesz zwiększyć swój kapitał, zrealizować marzenia i żyć w maksymalnie pełny sposób, prowadząc ciekawe i aktywne życie.

Podsumowując, możemy zaznaczyć, że w 2019 roku każda chętna osoba może dokonywać skutecznych inwestycji w różne branże, wybierając te z nich, które wywołują największe zainteresowanie. Aby zainwestowane pieniądze nie tylko nie były tracone, ale by ich kwota wzrastała, zalecane jest inwestowanie w różne branże. Najważniejsze jest jednak to, aby posiadać dokładny plan inwestowania i na bieżąco monitorować wszystkie wydawane pieniądze.


Czytaj również:Jak zapłacić mandat przez internet

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img