Trzy decyzje finansowe, które zrobią Cię bogatym

Reszta

Trzy decyzje finansowe, które zrobią Cię bogatym

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Tylko niektóre decyzje życiowe, które podejmujesz w swoim życiu, mogą zwiększyć lub zmniejszyć szanse stać się bogatym. Przedstawiamy niektóre z nich.

1. Zdobyć wyższe wykształcenie

Osoby posiadające wykształcenie wyższe zwykle zarabiają dużo więcej od innych. Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich ekspertów z banku Systemy Rezerwy Federalnej w Saint Louis, w latach 1989 – 2013 w Stanach Zjednoczonych dochód wykształconych specjalistów i pracowników naukowych wzrósł do 45%. Realny dochód tych, którzy nie skończyli nawet szkoły, spadł o 44%.

W Polsce podobne badanie było przeprowadzone pracownikami Wyższej Szkoły Ekonomii w 2015 roku. Dochód polskich rodzin, gdzie osoby dorosłe zdobyli wyższe wykształcenie na 20% wyższy od dochodu średniego. W rodzinach, gdzie osoby dorosłe nie posiadają wyższego wykształcenia, mają odwrotnie, zarabiają na 20% mniej.

Wiadomo, nie każdy stopień naukowy przekłada się na wyższe zarobki, niektóre dobrze opłacane miejsca pracy nawet nie potrzebują wyższego wykształcenia. Nie mniej jednak wzbogacić się ma szansę bardziej osoba wykształcona.

2. Pobrać się

Osoby, które już założyli rodzinę, zarabiają 2 razy więcej od swoich rówieśników singli, przynajmniej tak twierdzi amerykański badacz Jay Zagorsky. Dobrobyt singli zwiększa się wolniej, podczas gdy dochód nowożeńców wzrasta prawie od razu po ślubie.

Według badań Zagorskyego, ślub jest świetną okazją, aby wzbogacić się, lecz pieniądze nie powinny być jedynym celem zawarcia ślubu. „Jeśli zrozumiecie, że popęłniliście błąd, Wasza wolność finansowa będzie nieosiągalna” – twiedzi badacz. Dochód małżeństwa zaczyna zmniejszać się 4 lata przed oficjalnym rozwodem i nawet w ciągu 10 lat, rozwiedzeni mogą być mniej zabezpieczone finansowo niż panny i kawalerzy.

3. Stworzyć ognisko domowe

Zakup domu lub mieszkania jest bardzo ważnym krokiem do wzbogacenia się. Właściciele nieruchomości mogą odkładać większą część wypłaty na bankowy depozyt, gdyż z kolei nie wydają na wynajmowanie mieszkania. Mieszkanie może być jednym ze źródeł dochodu i regularnie przynosić przepływ pieniężny swoim właścicielom.

Naukowcy są pewni, że w odróżnieniu od rozwodu, utrata mieszkania nie sprowadza do zera szansę wzbogacić się. Ci, którzy z jakichkolwiek przyczyn muszą ponownie zacząć wynajmować mieszkania, prędzej zostaną na poziomie dobrobytu, jak to było do zakupu własnego mieszkania.

Trzeba mieć bowiem na uwadze: rata kredytu hipotecznego jest wysoka, w niektórych przypadkach wynajem mieszkania może być bardziej opłacalny niż zakup mieszkania z pomocą kredytu hipotecznego. Natomiast, działa to w przypadku, gdy kwota, która równa pierwszej racie jest wniesiona na lokatę, tylko wtedy będzie przynosiła zysk.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img