Refinansowanie kredytu

Poradnik kredytobiorcy

Refinansowanie pozyczek: czym ono jest

1 Apr 2019 12:12:3825

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Opcja refinansowania kredytu gotówkowego do innego banku dla większości polskich instytucji finansowych jest dość nowym rozwiązaniem, dlatego sięgając po pożyczki przez Internet klienci często totalnie nie orientują się, czym dokładnie jest to zjawisko.

Czym jest refinansowanie kredytu?

Czym jest refinansowanie kredytu

Stawki kredytów bankowych są zawsze w ruchu. W zależności od sytuacji na rynku, w niektórych okresach rosną, podczas gdy w innych maleją. Jeśli otrzymałeś pożyczkę z wysoką stawką, a na rynku pojawiła się oferta o najniższej nadpłacie, pożyczkę można refinansować.

Podstawowe elementy umowy refinansowania to:

Czym jest refinansowanie kredytu

Refinansowanie można wykorzystywać w różnych celach, z których podstawowymi są:

  • Łączenie kilku pożyczek w jedną;
  • Zmniejszenie nadpłaty;
  • Uzyskanie dodatkowej kwoty bez zwiększania obciążenia długiem;
  • Obniżenie stawek i ogólnej kwoty płatności.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów refinansowania pożyczek.

1. Pożyczki zaciągnięte w innej placówce finansowej

Aby zamknąć niewygodną pożyczkę, nie musisz uzyskiwać pozwolenia od instytucji finansowej, w której została ona uzyskana. Najważniejsze, by Twoja aplikacja została zaakceptowana przez placówkę finansową oferującą pożyczkę na bardziej wygodnych warunkach. Dzięki temu rozwiązaniu możesz jednocześnie spłacić już zaciągniętą pożyczkę,a następnie zwrócić pieniądze do nowego banku z niższą nadpłatą.

2. Refinansowanie zadłużenia ze spłaty kredytu

Jeśli uzyskałeś drogą pożyczkę i dopiero podczas dokonania płatności zdałeś sobie sprawę, że jej zwrot jest dla Ciebie bardzo uciążliwy, wówczas refinansowanie pomoże rozwiązać ten problem. Dzięki procedurze refinansowania można zaoszczędzić pewną kwotę odsetek od nadpłaty od pożyczki. Załóżmy, że Twoja stopa kredytowa wynosi 25%, ale pojawiła się możliwość wzięcia kredytu ze stopą wynoszącą tylko 20%. W tym przypadku bardziej opłaca się uzyskać nową pożyczkę i część uzyskanych pieniędzy przeznaczyć na zamknięcie starego długu. To rozwiązanie opłaca się nie tylko w przypadku różnych stop kredytowych, ale również w przypadku pojawienia się opcji spłaty kredytu w dłuższym okresie.

Jak dokonać refinansowania kredytu?

refinansowania kredytu

Dokonać refinansowania pożyczki możesz na różne sposoby:

Jak dokonać refinansowania kredytu

Ze wszystkich opisanych opcji najlepszą jest zdecydowanie bezprocentowa i krótkoterminowa pożyczka, gdyż skorzystanie z tej opcji nie przewiduje jakichkolwiek nadpłat.

Stopa procentowa podczas refinansowania pożyczki

Stopa procentowa

Różne opcje refinansowania przewidują też różne stopy procentowe. Porównajmy dostępne opcje za pomocą podanej poniżej tabeli.

Jak widzisz, najlepszym rozwiązaniem są opcję, w których nie istnieje nadpłata. Lepsze z nich znajdziesz w katalogu firm na portalu Finrada: stopa procentowa w tym przypadku będzie zerowa. Jednak warto pamiętać, że pożyczkę możesz uzyskać tylko na krótki okres.

Jak widzisz, najlepszym rozwiązaniem są opcję, w których nie istnieje nadpłata. Lepsze z nich znajdziesz w katalogu firm na portalu Finrada: stopa procentowa w tym przypadku będzie zerowa. Jednak warto pamiętać, że pożyczkę możesz uzyskać tylko na krótki okres.

Jak uzyskać kredyt na refinansowanie w firmie Finrada.pl

refinansowanie w firmie Finrada.pl

Uzyskać kredyt na refinansowanie w firmie Finrada.pl możesz naprawdę w kilku prostych krokach.

Najlepsze oferty dla kredytu na refinansowanie

Dla Twojej wygody wybraliśmy 3 najbardziej wygodne oferty refinansowania kredytów gotówkowych z bogatej oferty firmy Finrada.pl.

Rodzaj pożyczki

Warunki, na których jest udostępniana

Kwota

Stopa procentowa

Termin

Pierwsza pożyczka (Szybka Gotówka)

Do 6000 zł

0%

Do 65 dni

EKASSA

Do 4000 zł

0,74%

Do 364 dni

Zaplo.pl

Do 10000 zł

0,24%

Do 1080 dni

najlepsze oferty dla kredytu

Jak widać, refinansowanie kredytu gotówkowego lub hipotecznego jest dobrym rozwiązaniem, gdy chce się spłacić kredyt bardziej wygodnie lub szybciej. Jeśli zainteresowałeś się taką opcją - wybierz najlepszą opcję refinansowania na naszej stronie i zacznij działać już dziś!


Czytaj również: Ile komornik może zabrać z emerytury?


Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img