Polska będzie pomagać innym członkom NATO - Antoni Macierewicz

Reszta

«Polska będzie pomagać innym członkom NATO» - Antoni Macierewicz

19 Oct 2018 13:41:2325

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

W środę, 15 lutego szef MON Antoni Macierewicz skomentował ostatnie spotkanie w Brukseli, i powiedział, że Polska jest gotowa do pomocy politycznej innym państwom NATO.

We wtorek, 15 lutego odbyło się spotkanie ministrów państw europejskich, którzy po raz pierwszy mieli okazję, spotkać się z nowym ministrem obrony Stanów Zjednoczonych Mattisem.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem…” – z pewnością mogę zgodzić się z Panem Jamesem Mattisem, co do potrzeby zwiększenia wydatków na obronę we wszystkich państwach, i co do ważności więzi transatlactycnkich, czyli wsparcia wszystkimi siłami NATO i USA dla powstrzymania tych zagrożeń – skomentował minister Macierewicz.

James Mattis w środę, wezwał w Brukseli sojuszników NATO, żeby wszyscy pomyśleli o ważności wydatków na obronnę własnych państw. Już w ciągu, 2017 roku wszyscy powinni zwiększyć te wydatki, a jak do tego nie dojdzie, zagroził, że USA będzie musiała „ograniczyć własne zaangażowanie”. Rekomendowana ilość wydatków na obronę jest równa, 2% PKB każdego kraju. Jeszcze w 2014 roku, wszystkie państwa NATO zobowiązali się osiągnąć ten poziom w ciągu najbliższych 10 lat. Warto podkreślić, że na obronne, Polska już wydaje 2% PKB.

Wiadomo, że chodziło o informacyjną i polityczną pomoc. Oczywiście, jesteśmy gotowi wszystkim pomóc, a najbardziej państwom, które mają duży PKB i nie są w stanie utrzymać tego poziom 2%, inwestując w własną armię. Politycznie, informacyjnie, duchowo i jak tylko można będziemy pomagać. Jesteśmy rządem, kierującym sprawami Polskiego wojska tylko od 14 miesięcy, i już mamy osiągnięte wymagania NATO, i nadal tak będzie…’

– dodał Macierewicz.

Ukraińska sytuacja

Sean Spicer - rzecznik Białego Domu we wtorek, skomentował słowa prezydenta Donalda Trumpa, który powiedział, że od Rosji oczekuje zrzeczenia się kontroli nad Krymem. Teraz, jest już jasna pozycja Stanów. Polski minister, który był pytany, na ten temat po raz kolejny wyjaśnił pozycję Polski, "zgadzamy się z USA. Właśnie tego oczekiwaliśmy od Stanów Zjednoczonych. Nie wolno, przewracać międzynarodowego prawo i pokojowego ładu państwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszyscy się z tym zgadzają. Jesteśmy na tym samym, prawnym i politycznym gruncie".

finrada.pl jest na bieżąco z aktualnościami. Dziękujemy za uwagę!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img