Inspiracja miastem: jak drobiazgi tworzą świąteczną atmosferę

Reszta

Inspiracja miastem: jak drobiazgi tworzą świąteczną atmosferę

19 Oct 2018 13:41:2425

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Szarość i poranna mgła miasta, zbliżający się deadline w pracy i na studiach czy poszukiwanie miejsca na świętowanie Sylwestra to nie powód aby nie dać się ponieść świątecznej atmosferze! Oto kilka porad jak nie dać się kłopotom, a w końcu poczuć magię świąt i zapach mandarynek na pólkach w sklepach.

Mroźny sobotni poranek – w końcu masz okazję aby zobaczyć się z tymi, których tak dawno nie widziałeś. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – już od dawna mijałeś tę kawiarnię, ale nigdy nie miałeś czasu aby do niej wstąpić. Teraz jednak nie miałeś wątpliwości dokąd chcesz pójść. Przytulne wnętrze, drewniane stoliki, skórzane fotele, poinsecja, szum ekspresu i aromat cytrusów – właśnie taką atmosferę serwuje nam sieć kawiarni Green Caffe Nero. Pierwsza kawiarenka, nazwana wtedy Green Coffee, została otwarta w 2003 roku i podbiła serca warszawiaków.

W rękach trzymasz szklankę Aruba Tea (10,50 zł) z żurawiną i jabłkiem, a Twój kolega – jeżynową latte (14 zł) z bitą śmietaną. Nie możesz oprzeć się również wspaniale wyglądającemu tortowi makowemu (13,50 zł).
Przyjemnej rozmowie akompaniuje wydobywający się z głośników śpiew słynnego Franka Sinatry - „Let it snow, let it snow, let it snow”. Otwierając drzwi szklanego biurowca, wdychacie mroźne powietrze. Żegnacie się z baristą życząc mu wesołych świąt i kontynuujecie swój spacer.

Następnym punktem na mapie jest oczywiście Starówka – tam czeka już na Ciebie największa w mieście 27-metrowa choinka, świąteczna iluminacja (licząca ponad 20 kilometrów światełek), a także lodowisko na Rynku Starego Miasta, które jest bezpłatne. Żeby z niego skorzystać nie musisz mieć nawet własnych łyżew! Możesz je spokojnie wypożyczyć na miejscu (10 zł). Aby uprzyjemnić sobie spacer i odrobinę się ogrzać, wstąp po grzańca z goździkami (ok.15 zł) albo gorącą mleczną czekoladę (10 zł) do Pijalni Czekolady Wedel.

Nie zapomnij także o świątecznych prezentach dla rodziny i przyjaciół! Te najbardziej śmieszne i kreatywne znajdziesz w Flying Tiger Polska. Twoi najbliżsi na pewno docenią kapcie, które wyglądają jak świąteczna czapka (40 zł) czy strój prawdziwego Świętego Mikołaja (100zł).

Wieczór najlepiej spędzisz relaksując się na kanapie, oglądając któryś ze świątecznych hitów. Polecamy „Kevin sam w domu” o chłopcu, który zostaje na Boże Narodzenie i musi stawić czoła parze włamywaczy. Jeśli wolisz coś romantycznego, „To właśnie miłość” jest właśnie dla Ciebie.
Pamiętaj też, że świąteczny seans nie odbędzie się bez pachnących mandarynek!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Wykorzystaj go, aby zatrzymać się na moment, spędzić czas z najbliższymi. Nie zapominaj jednak, że łatwo jest sprawić, aby każdy, nawet zwykły dzień, stał się wyjątkowy. Wystarczy jeden telefon wykonany do najbliższego przyjaciela żeby powiedzieć mu jak bardzo go doceniasz i jak ważną rolę pełni w Twoim życiu. Twórzcie nowe wspólne wspomnienia, a pomoc finansowa naszych partnerów zawsze będzie w zasięgu ręki!
Wesołych Świąt!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img