5 porad jak być bardziej produktywnym

Reszta

5 porad jak być bardziej produktywnym

19 Oct 2018 13:41:2425

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Każdemu z nas zdarza się sytuacja, w której mamy bardzo dużo zadań do wykonania, co wywołuje w nas stres i nie wiemy od czego zacząć. Każdy wie jak to jest, kiedy odkładamy termin oddania pracy na ostatnią chwilę, a pózniej żałujemy, że nie napisaliśmy jej wcześniej.
Wiadomości ze świata, internetowe sklepy z ubraniami czy programy telewizyjne stają się o wiele ciekawsze kiedy trzeba się zabrać do pracy.
Jeżeli ty również masz problemy z organizacją czasu, temat produktywności jest dla Ciebie jak najbardziej aktualny! Zapraszamy do zapoznania się z poradami strony FinRada.pl.

"W porównaniu z umiejętnością codziennego organizowania pracy, wszystko inne w życiu wydaje się tylko dziecinadą…" Johann Wolfgang Goethe

Zmień podejście do sytuacji

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad produktywnością, zarządzaniem swoim czasem, a także wynikami, musisz zmienić podejście do swojej pracy. Codziennie przychodzisz do pracy z myślą: "Nienawidzę tej firmy!", "Po co tu jestem?", "Marnuję swoje życie, przecież mogłem być...", ale i tak nic nie zmieniasz? Może nie wszystko jest tak złe, a warto jedynie zmienić podejście do sytuacji i sposób myślenia? Przestań myśleć o pracy jak o karze, znajdź korzyści, które daje Ci właśnie to miejsce. Niech praca stanie Twoją największą pasją!

Planuj swój czas i trzymaj go pod kontrolą

Strona FinRada.pl poleca zaczynać dzień od planowania. Na początku może wydawać Ci się to skomplikowane - wiedzieć jakie dokładnie zadania masz do wykonania i ile czasu na to potrzebujesz, jednak po 25 dniach (jak twierdzą naukowcy) wyrobisz w sobie nawyk «planowania czasu». Pomysły na dzień możesz zapisywać w dzienniku, chociaż warto jednak spróbować wykorzystać do tego Excela. Podczas szacowania dnia nie zapomnij zostawić sobie 20% czasu na wypadek gdyby zdarzyły się nieprzywidziane rzeczy do zrobienia. Postaraj się nie przekładać, nie odkładać i nie zakładać, że zrobisz coś potem, bo możesz nie zrobić tego wcale lub wykonać zadanie po terminie.

Praca nie musi być wykonywana idealnie

Naukowcy twierdzą, że perfekcjonizm to wróg produktywności i my się z tym oczywiście zgadzamy! Ci, którzy mają zamiar wykonać pracę idealnie, nawet nie zwracają uwagi na to, że sami siebie programują na tak wysokie oczekiwania, że stają się one dla nich kolosalne - co naturalnie wpływa na ich produktywność. John Perry, emerytowany profesor filozofii ze Stanford University, tłumaczy to zjawisko tak: "To tak jakbyś ćwiczył skoki przez płotki i ustawił sobie płotek tak wysoko, że kiedy na niego spojrzysz, to po prostu opada cię rezygnacja. Perfekcjoniści to nie ludzie, którzy robią coś idealnie, ale tacy, którzy fantazjują o robieni czegoś idealnie". Warto o tym pamiętać!

Co kradnie Ci czas?

Zastanów się co albo kto kradnie Ci czas. Dan Ariely, profesor psychologii z Duke University, twierdzi, że właśnie inni ludzie - współpracownicy, kradną nasz czas. Takie «kradnięcie czasu» może odbywać się na różne sposoby, na przykład wtedy, gdy kolega prosi o pomoc, a Tobie ciężko odmówić, lub gdy koleżanka mówi do Ciebie, więc trudno jest nie słuchać. Ciężko wytrzymać też bez sprawdzenia telefonu, bo ktoś mógł do Ciebie napisać, albo moga Cię ominąć "bardzo ważne wiadomości" w sieciach społecznościowych, a musisz być na bieżąco!
W pierwszej kolejności, jeśli naprawdę chcesz być produktywnym, koniecznie musisz zrezygnować z takich elektronicznych „rozpraszaczy” (jeżeli tylko telefon nie jest twoim narzędziem pracy). W drugiej kolejności musisz pamiętać o tym, że pomoc i współpraca są na drugim planie.

Krótkie przerwy? Jak najbardziej!

Trzeba pamiętać o odpoczynku od pracy i właśnie przerwy między zadaniami mogą Ci pomóc. Kiedy czujesz, że jesteś zmęczony lub ciągle nie wychodzi Ci konkretne zadanie – najlepiej zrób krótką przerwę. Przejdź się po biurze, kup sobie kawę w najbliższej kawiarni lub po prostu zrób kilka głębokich oddechów. Naukowcy twierdzą, że kilka małych przerw (na przykład 20-minutowych) pomogą nam dużo bardziej niż jedna godzinna.

Produktywność – proces wymagający organizacji i samodyscypliny, jednak jeżeli zorganizujesz swoją pracę właściwie, będziesz mieć wolne wieczory, weekendy, często nawet popołudnia. Szanuj swój czas, spędzaj go z najbliższymi ludźmi, a nasi Partnerzy, z najlepszymi ofertami pożyczek «chwilówek» zadbają o Twoją stabilność finansową!

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img