Biznes od zera: ryzyko i pułapki

Reszta

Biznes od zera: ryzyko i pułapki

19 Oct 2018 13:41:2525

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Założenie własnej firmy zawsze było Twoim marzeniem? Przygotowywałeś się do tego przez długi czas - studiowałeś literaturę, uczęszczałeś na kursy mistrzowskie i seminaria? I każdego dnia rozumiałeś, że aby coś osiągnąć, trzeba mieć cierpliwość. Ale nie ma potrzeby się spieszyć w przypadku założenia biznesu: wszędzie istnieje ryzyko, które należy wziąć pod uwagę i któremu należy zapobiegać.

Decyzja o założeniu firmy często rozciąga się na wiele lat. Niektórzy ludzie są niezdecydowani przez strach przed porażką, inni mają wątpliwość co do własnych sil. Oczywiście są pewne zagrożenia i należy je wziąć pod uwagę. Poniżej znajdziesz najczęściej spotykane trudności początkujących przedsiębiorców. Zapraszamy do lektury!

Brak klientów

Oczywiście, chciałbyś natychmiast po otwarciu sklepu lub restauracji mieć kolejki przed lokalem. Ale częściej wszystko jest dokładnie odwrotnie.

W takiej sytuacji przedsiębiorca najczęściej zaczyna obniżać ceny, organizuje promocje, licząc, że poprawi to sytuację. Jeśli jest to kwestia wysokiej konkurencji w wybranym segmencie biznesu, warto zastanowić się co wyróżnia daną firmę i zrobić z tego atut.

Jeśli świadczysz jakiekolwiek usługi (na przykład masz agencję reklamową lub konsultingową), pamiętaj o możliwości pojawienia się nieuczciwych klientów. Wielu z nich może po prostu nie zapłacić rachunku. Analiza rynku pomoże zidentyfikować potencjalne ryzyko.

Zapomnij o czasie dla siebie

Na początku działalności biznesu lepiej zapomnieć o odpoczynku, inaczej będziesz rozczarowany wynikami. Stabilne dochody i dobre perspektywy wciąż będą bardzo odległe, dlatego cały "wolny" czas najlepiej spędzać z korzyścią dla firmy. Zamiast przegłądać wiadomości z sieci społecznościowych - poznaj potencjalnie przydatne informacje dla swojego interesu.

9oCnRU1ZeZKKhcMU8T58LwbYMTG-BreN.jpg

Odłóż marzenia o dużym, pięknym biurze

Często w snach początkujący przedsiębiorcy widzą przestronne i umeblowane biuro. Niestety, najczęściej początki tak nie wyglądają.

Pamiętaj, że to, co nie dotyczy klientów, nie powinno być źródłem dodatkowych wydatków. Jeśli chcesz spotkać się z Klientem, sprawdź ofertę centrów co-workingowych. W takich miejscach możesz wynająć piękne i nowoczesne biuro na godziny, co zdecydowanie obniży koszty działalności. Często okazuje się, że biuro nie jest nawet konieczne. Wszystko zależy od specyfiki Twojej przyszłej działalności, na przykład sklepy i salony kosmetyczne można znaleźć tylko na parterze budynku mieszkalnego. Jeśli chciałbyś otworzyć klub nocny lub restaurację pamiętaj o tym, że powinno to być osobne pomieszczenie z izolacją akustyczną, ponieważ po godzinie 22 obowiązuje cisza nocna.

Zaplanuj budżet

Pamiętaj o tym, że póki biznes się nie rozkręci i nie zacznie przynosić dochodów, wszystkie pieniądze na wydatki będą pochodzić z Twojego portfela.

Zakładając własną firmę, musisz się wcześniej na to przygotować, aby nie załamać się z powodu topniejących oszczędności. Wiele interesów rozwija się latami, ale jeśli to co robisz jest Twoją pasją, prędzej czy później zacznie przynosić zyski. Niemniej jednak, musisz zdać sobie sprawę z tego, że dopóki to nie nastąpi, oszczędności będą konieczne.

Pewność siebie i twarda motywacja są głównymi czynnikami, które pomogą Ci stworzyć, a następnie promować własny biznes. Na każdym kroku czyhać będą pułapki i warto być na nie przygotowanym.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img