5 książek, które motywują

Reszta

5 książek, które motywują

19 Oct 2018 13:41:2425

Uzyskaj spersonalizowaną ofertę

Nie pokażemy Ci tylko opcji firm, które udzielają pożyczek, damy ci najlepsze rozwiązanie pożyczki z najkorzystniejszymi warunkami, które są dostępne tutaj i teraz.

Uzyskaj swoją ofertę

Szukasz motywacji (albo wsparcia finansowego) czy może odpowiedzi na swoje pytania? Polecamy 5 książek, które warto przeczytać:

Richard Branson «Zaryzykuj - zrób to! Lekcja życia»

«Nigdy nie mów «Nie mogę». Powiedz sobie za to: «Będę starał się dotąd, aż mi się uda».

Richard Branson - brytyjski przedsiębiorca, miliarder, obecnie zarządza Virgin Group, która skupia ponad 400 firm. Jego majątek wyceniany jest na 5 mld dolarów. W dzieciństwie nie był dobrym uczniem, o czym świadczy to, że kilkunastokrotnie był wyrzucany ze szkół, jednak z czasem odkrył w sobie wyjątkową umiejętność zjednywania sobie ludzi. Najpoważniejszą i najbardziej znaczącą decyzję Branson podjął w wieku 20 lat, kiedy to wspólnie z kolegami otworzył sklep muzyczny. Przez całe życie dążył do tego, by osiągnąć sukces - jako biznesmen, jako zapalony poszukiwacz przygód, jako autor i, w końcu, jako dumny ojciec i mąż. I tym wszystkim podzielił się w swojej książce «Zaryzykuj - zrób to! Lekcja życia», czego nauczył się na drodze do sukcesu i co pozwoliło mu być dobrym w tym, co robi. R. Branson uczy nas uwierzyć w siebie, uwierzyć, że to, co chcesz zrobić, jest wykonalne i nigdy się nie poddawać.

Robert T. Kiyosaki «Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec»

«Gdzieś tam w głębi nie miałeś odwagi podejmować ryzyka. Naprawdę chciałeś wygrać, ale strach przegranej był większy niż podekscytowani wygraną. Gdzieś w głębi, ty i tylko Ty, będziesz wiedział, że nie odważyłeś się».

Robert Toru Kiyosaki - amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek motywacyjnych. Kiyosaki jest najlepiej znany jako autor książek o inwestowaniu pieniędzy. Autor stara się nas przekonać do zmiany nastawienia do życia, pracująć jako przeciętny pracownik. "Bogaty ojciec, biedny ojciec" to poradnik, który rozwiewa mit, że aby stać się bogatym, trzeba mieć wielkie dochody. Jak zapewnia Robert Kiyosaki, nie musisz mieć wysokiej pensji, aby stać się zamożnym człowiekiem! Nawet jeśli żyjesz skromnie od wypłaty do wypłaty, możesz dołączyć do tych, którzy cieszą się pełnią życia i realizują marzenia. Sięgnij pod książkę "Bogaty ojciec, biedny ojciec" i przekonaj się jak zrobić! Robert Kiyosaki opisuje to, czego bogaci ojcowie uczą swoje dzieci na temat pieniędzy, a o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia. Uczy, jak sprawić, aby pieniądze pracowały na ciebie. Uświadamia rodzicom, że publiczny system edukacji niczego nie nauczy ich dzieci o pieniądzach i pokazuje jak zapewnić im finansowy sukces w przyszłości.

Brian Tracy «Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces»

«Prawo przyczyny i skutku: jeśli będziesz robić to, co inni ludzie sukcesu - w końcu uzyskasz te same rezultaty, które oni uzyskują».

Brian Tracy jest dziś jednym z najbardziej uznanych w świecie mówców szkoleniowych w zakresie budowania osobistego i zawodowego sukcesu w oparciu o rozwój indywidualnych możliwości każdego człowieka. Jego porywające wykłady i seminaria na tematy przywództwa, sprzedaży, skutecznego zarządzania i strategii budowania biznesu, są niezwykle konkretne i inspirujące. Uczestnicy poznają wiele sprawdzonych strategii, nadających się do natychmiastowego zastosowania. W książce «Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces» dowiesz się jak: wyznaczać wielkie cele, postanowić, że będziesz bogaty, przejąć kontrolę nad swoim życiem, myśleć jak geniusz, uwolnić potencjał swojego umysłu, doładować mocą swoje myślenie, wykreować swoją przyszłość.

Henry Ford “Moje Życie i Dzieło”

«Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w otrzymywaniu ich, ale jeśli kto służy dla służby, dla satysfakcji robienia tego, co za słuszne uważa — wtedy pieniądz w wielkiej mierze sam się o siebie troszczy».

Henry Ford zmienił nasze życie dzięki praktycznym samochodom po przystępnych cenach. Dziełem jego pomysłu jest ruchoma linia montażowa oraz techniki masowej produkcji, które ustanowiły standardy światowej produkcji przemysłowej w pierwszej połowie XX wieku. `Moje życie i dzieło` przybliża i ukazuje postać Forda jako biznesmena, kapitalisty i filantropa o niecodziennych poglądach, jak na czasy, w których żył. Henry Ford szybko pokonał konkurencję ograniczając produkcję wyłącznie do jednego modelu i koloru. Dzięki temu był w stanie zredukować cenę i sprawić, że auto stało się dostępne dla robotników amerykańskich. Powszechna dostępność aut Forda zrewolucjonizowała układy społeczne w USA, umożliwiając zasiedlanie przedmieść wielkich miast. Przyniosło to Fordowi krociowe zyski, został najbogatszym człowiekiem świata, narodowym bohaterem i sławą, a Stany Zjednoczone stały się państwem na kółkach. Henry Ford w swojej autobiografii jest stanowczy, bezkompromisowy, trzyma się faktów: o ludziach bez wyobraźni, o biznesie, o Tobie, o faktach.

Anthony Robbins “Obudź w sobie olbrzyma”

«Im wyższy Twój poziom energii, tym bardziej efektywne Twoje ciało. Im bardziej efektywne Twoje ciało, tym lepiej się czujesz i bardziej wykorzystujesz swój talent do osiągania ponadprzeciętnych wyników».

Anthony Robbins jest amerykańskim doradcą życiowym, specjalizującym się w motywacji. Swoim słuchaczom oraz czytelnikom poprzez opis własnych życiowych doświadczeń oraz wiedzy daje motywację do działania i uczy, jak radzić sobie z problemami w życiu. Jest autorem licznych bestsellerowych książek poświęconych motywacji. Autor - niezwykłe zjawisko w kręgach amerykańskiej nauki ostatnich lat - uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze. W ciągu dekady ponad milion ludzi zainwestowało, z powodzeniem, w książki, kasety audio i video z materiałem jego autorstwa. Robbins jest najpierwszym ekspertem od tzw. psychologii zmian w USA. Z wielkim sukcesem kieruje założonymi przez siebie 9 firmami. Jest wziętym, wysoko cenionym konsultantem świata biznesu, rządu USA i rządów innych krajów. W książce "Obudź w sobie olbrzyma" odsłania przed nami metody i techniki, które opanował w najwyższym stopniu, pozwalające mu po mistrzowsku obcować z ludzką psychiką. Na kartach swej obszernej pracy wykłada klarownie i przekonywująco jak wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, mieć wpływ na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny. Krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalające dotrzeć do wyznaczonego celu, dziś majaczącego gdzieś za mgłą.

Poprzednie artykuły

Zaoszczędź swój czas i pieniądze

Nie trać czasu na szukanie właściwych informacji.

Zasubskrybuj nasze bezpłatne cotygodniowe wiadomości e-mail z poradami, jak zaoszczędzić pieniądze i czas.

img